.

.

New
4 Големина Силикони Расклопна Преносни Ручек Кутија Сад Бенто Кутии Еко-Пријателски Виткање Храна Контејнер Lunchbox 350/500/800/1200ml(Зелена 1200ml)

4 Големина Силикони Расклопна Преносни Ручек Кутија Сад Бенто Кутии Еко-Пријателски Виткање Храна Контејнер Lunchbox 350/500/800/1200ml(Зелена

DEN 410.16

Тековен
Во продавницата

Направени од храна одделение силиконски, не-токсични и мирис, се безбедни за употреба.Висока температура отпор, може да се користи во фрижидери, микробранови печки, dishwashers.Тоа може да биде укината целосно да 1/3 од оригиналната големина кога не е во употреба, и различни големини на ручек кутии можат да бидат наредени заедно.Кога се користи во микробранова печка, го клипот за заклучување покрива безбедноста на храната и воздухот вентил на капакот служи како се пропустливи.Лесно да се чисти, лесен и пренослив.Идеални за складирање на храна, лесно да се носи во канцеларија, кампување, планинарење, излети и сл.Ова е склоплива силикони ручек кутија.Можете да ги користите за да ги зачувувате храна, овошје или зеленчук во фрижидер или замрзнувач.Во исто време, тоа е исто така одличен ручек кутија.Тоа се направени од храна одделение силиконски структура и количка за тело, кое е безбедно да се користи и лесно да се носат.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Храна Одделение Силиконски Боја : Розова, Зелена(изборен) Температура Отпор Опсег : -40-240 Изборни Капацитет : 350 / 500 / 800 / 1200m L Виткање Големина : прибл. 350ml : 13.5 x 10 x 3cm / 5.3 x 4.0 x 1.2 во; 500ml : 16 x 10.5 x 3cm / 6.3 x 4.1 x 1.2 инчен; 800ml : 18.5 x 12 x 3cm / 7.3 x 4.8 x 1.2 инчен; 1200ml : 21.5 x 13.5 x 3cm / 8.5 x 5.3 x 1.2 инчен Одвиваат Големина : прибл. 350ml : 13.5 x 10 x 6.6 cm / 5.3 x 4.0 x 2.6 во; 500ml : 16 x 10.5 x 6.8 cm / 6.3 x 4.1 x 2.7 инчен; 800ml : 18.5 x 12 x 7cm / 7.3 x 4.8 x 2.8 инчи ; 1200ml : 21.5 x 13.5 x 7,6 cm / 8.5 x 5.3 x 3.0 инчен Тежина : околу. 420g Пакет Листа : 1 x Силикони Ручек Кутија Забелешка : 1. Направи го отворите столб пропустливи пред ставање на ручек кутија во микровална печка. 2. Ве молиме овозможи 1-2cm грешка поради прирачник за мерење, ви благодариме за вашето разбирање. 3. Објектот боја може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Останатите карактеристики

Condition:
100% Brand New
Material:
Food Grade Silicone
Color:
Pink, Green(optional)
Temperature Resisting Range:
-40-240
Optional Capacity:
350 / 500 / 800 / 1200mL
Folding Size:
approx.
350ml:
13.5 x 10 x 3cm / 5.3 x 4.0 x 1.2in;
500ml:
16 x 10.5 x 3cm / 6.3 x 4.1 x 1.2inch;
800ml:
18.5 x 12 x 3cm / 7.3 x 4.8 x 1.2inch;
1200ml:
21.5 x 13.5 x 3cm / 8.5 x 5.3 x 1.2inch
Unfold Size:
approx.
350ml:
13.5 x 10 x 6.6cm / 5.3 x 4.0 x 2.6in;
500ml:
16 x 10.5 x 6.8cm / 6.3 x 4.1 x 2.7inch;
800ml:
18.5 x 12 x 7cm / 7.3 x 4.8 x 2.8inch ;
1200ml:
21.5 x 13.5 x 7.6cm / 8.5 x 5.3 x 3.0inch
Weight:
approx. 420g
Package List:
1 x Silicone Lunch Box :
Note:
1. Do open the riser vent before putting the lunch box into microwave. :
2. Please allow 1-2cm error due to manual measurement, thanks for your understanding. :
3. Item color may be showing slightly different on your computer monitor since monitors are not calibrated same. :
Обновено

Слични понуди