.

.

New
EuisdanAA PH2 Филипс Магнетни Шрафцигер 4 Инчен Круг Вратило, Удобност, Контрола(Destornillador magnético PH2 Филипс, манго редондо де 4 pulgadas, agarre cómodo

EuisdanAA PH2 Филипс Магнетни Шрафцигер 4 Инчен Круг Вратило, Удобност, Контрола(Destornillador magnético PH2 Филипс, манго

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

【ГОЛЕМИНА】PH2 (#2) крст главата шрафцигер со 4 инчен (100mm) круг на вратило. 【ИЗГРАДБА】Направени од S2 челик материјал за крајна издржливост, погоден за индустриска употреба. 【УДОБНО се СПРАВИ со】Човековите механика рачка за удобно griping. 【МАГНЕТНИ СОВЕТ】Со магнетни совети може да се одржи завртки и лесно и направете го тоа лесно да се укине завртка откако ќе заврши разрешница.Да се спречи намалувањето и потоа губење на завртки.(【PUNTA MAGNÉTICA】 Един puntas magnéticas puede sujetar tornillos fácilmente y facilitar ел levantamiento del tornillo después де que haya terminado де desenredarse.Evitar que se caigan y posteriormente se pierdan лос tornillos. 【АПЛИКАЦИЈА】Корисно да се отвори електронски уред, приоритетни за електричар, механичар и поправка продавница.(【APLICACIÓN】 Útil став abrir dispositivos electrónicos, preferido став electricistas, mecánicos y talleres де reparación.Euisdan AA PH2 Филипс Магнетни Шрафцигер 4 Инчен Круг Вратило Удобност Зафат* S2 челик вратило врши извонредна цврстина и да се осигураат за долго услуга време.* S2 челик е ултра издржлив материјал со кои се подобрува способноста на отпорни на корозија за употреба во комплекс на животната средина.* Човековите механика рачка за удобно griping.* Магнетни совети, лесно да се одржи завртки.Го спречува губење или намалувањето мали завртки за оптимално ракување и fastener контрола.* Идеални да се користи во DIY рака-на одлуки, автомобилската и општи поправки.Спецификација : * Вратило Материјал : S2 легиран челик* Рачка Материјал : ПВЦ Пластика* Тема : Магнетни* Големина : PH2 (#2)* Вкупна Должина : 211mm / 8.3 Инчен* Вратило Големина : 100 x 6mm / 4 Инчен x 0.24 Инчен (L*D)* Боја : Сребро на Ѕвонење, Јасно, Orange Package Содржина* 1 x Филипс Screwdriver Description во Spanish Destornillador magnético PH2 Филипс, манго редондо де 4 pulgadas, agarre cómodo【TAMAÑO】 PH2 (# 2) destornillador де круз един eje редондо де 4 pulgadas (100 mm).【CONSTRUCCIÓN】 Hecho de материјал де acero S2 став máxima durabilidad, adecuado став uso индустриски.【МАНГО CÓMODO】 Манго mecánico хумано став он agarre cómodo.【PUNTA MAGNÉTICA】 Един puntas magnéticas puede sujetar tornillos fácilmente y facilitar ел levantamiento del tornillo después де que haya terminado де desenredarse.Evitar que se caigan y posteriormente se pierdan лос tornillos.【APLICACIÓN】 Útil став abrir dispositivos electrónicos, preferido став electricistas, mecánicos y talleres де reparación.

Останатите карактеристики

* Shaft Material:
S2 alloy steel
* Handle Material:
PVC Plastic
* Feature:
Magnetic
* Size:
PH2 (#2)
* Total Length:
211mm / 8.3 Inch
* Shaft Size:
100 x 6mm / 4 Inch x 0.24 Inch (L*D)
* Color:
Silver Tone, Clear, Orange
Package Contents :
* 1 x Phillips Screwdriver :
Description in Spanish :
Destornillador magnético PH2 Phillips, mango redondo de 4 pulgadas, agarre cómodo :
【TAMAÑO】 PH2 (# 2) destornillador de cruz con eje redondo de 4 pulgadas (100 mm). :
【CONSTRUCCIÓN】 Hecho de material de acero S2 para máxima durabilidad, adecuado para uso industrial. :
【MANGO CÓMODO】 Mango mecánico humano para un agarre cómodo. :
【PUNTA MAGNÉTICA】 Con puntas magnéticas puede sujetar tornillos fácilmente y facilitar el levantamiento del tornillo después de que haya terminado de desenredarse. Evitar que se caigan y posteriormente se pierdan los tornillos. :
【APLICACIÓN】 Útil para abrir dispositivos electrónicos, preferido para electricistas, mecánicos y talleres de reparación. :
Обновено

Слични понуди