.

.

New
Бамбус Сечење Одбор Сет, Дрво Сечење Плочки за Кујна, Сечкање Одбор Сет со Сок од Жлебот, Тешки Charcuterie Одбори за Месо (Месар Блок) Сирење, Големи Сечење Одбори (5-Парчи?

Бамбус Сечење Одбор Сет, Дрво Сечење Плочки за Кујна, Сечкање Одбор Сет со Сок од Жлебот, Тешки Charcuterie Одбори за Месо

DEN 959.76

Тековен
Во продавницата

5-Парче Бамбус Сечење на Табли:Секој кој готвачи редовно се знае што треба назначени сечење одбор.Две 0.8-инчи дебела сечење на табли се погодни за сечење месото, средни сечење одбор може да се користи за зеленчук и две помали одбори се за задачи како режење лимони во оптоварување.Овој сет од пет сечкање одбори е од суштинско значење за уредно и организиран кујна.Сечење на табли и месар блокови.Природен Материјал:Ние се залагаат за природни материјали.На бамбус дрво има слабо мирис.Оваа сечење одбор постави направени од бамбус е тешко, со мазна текстура и убава боја.Тоа е и алатка и кујна декорација.Бамбус Сечкање Одбор Поставите:Нема хаос, не spills!Нашиот Занает Дрвени Сечење на Табли се опремени со сок од жлебот да се соберат на сокови од состојки за да се избегне нив од капе или одлевање.На реверзибилна дизајн сечење одбор може да се користи како зеленчук сечење одбор и месо сечење одбор.Премиум Изработка:Секој месо месар блок сечење одбор собата е уникатен и одлична countertop додаток за во автомобил да одговара на вашата кујна украси.Сечење одбор обезбедува со простор да се подготви и да се создаде сериозни кулинарски уметности како професионалец.Не burrs, без пукнатини, професионално полиран.Сирење Одбори за Кујна : Овие сирење одбор во собата може да се послужавник за сирење, месо, маслинки, леб, и други мезиња.Пакетот вклучува екстра-големи сечење одбор 19.7*13.8*0.8 инчи, големи сечење одбор 17.7*11.6*0.8 инчи, средината сечење одбор 15*9.8*0.6 инчи, мали сечење одбор 12*7.8*0.6 инч, и екстра мали сечење одбор 8.7*6*0.6 инчи.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди