.

.

New
Acelone Кујна Ножици и Компир Mashers Set - Големо множество за Вашата Кујна Потреби

Acelone Кујна Ножици и Компир Mashers Set - Големо множество за Вашата Кујна Потреби

DEN 526.80

Тековен
Во продавницата

【 Беспрекорна изведба за кујна задачи】 се Прилагодат на голем број на кујната работа, се сече месо, турција, се сече живина коска, Можете исто така да го користите за да scrape скала риба, намалување на сите видови на зеленчук, овошје, се сече тестенини, па дури и пица.Не треба сечкање одбори и хеликоптери, донесе кујна работат повеќе погодност. 【Значајни дополнителни функции】 Во прилог да се широко се користат во кујната има се повеќе го користи, кои може да се користи како ореви бомбичка,шише настроената,Скали scraper,со микро-serrated работ за лизга доказ за сечење,удобно лесно зафат се справува.Голем зафат за двете десно и лево раце. 【Нерѓосувачки челик компир masher】 се направени од храна одделение од нерѓосувачки челик, заварени на фиксна точка висока температура, површината е мазна и невкусна, не ги кородираат, не се деформира, и непречено работ дизајн не ја оштетува кујнски прибор, се осигура дека вие и вашето семејство јадете здрава храна и се трајни. 【Двојно истиснување дизајн】Нерѓосувачки челик компир masher усвојува двојно-layer дизајн.Долниот слој е брановидна.На пире од компири се мелени за прв пат.Автоматски се враќа, правење на храна поефикасно, дозволувајќи им на вас и вашето семејство да се добие повеќе деликатна пире од компир. 【Корисна алатка и подарок】 Совршен за компири и компир, Компир Masher кујна алатка е сигурниот избор за mashing репа, parsnips, банани, како и тиква, грав и други безалкохолни-готвена храна.Идеален за pulping и мешање на меки плодови, како што се бананите, kiwis и повеќе, исто така може да користите нашата mashers да се победи или да се свитка јајца во вашиот печење миксови !.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди