.

.

New
Gilson Изведувач V3CF #10 Месинг/Нерѓосувачки Челик Сито, 10, 3 Дијаметар, Целосна Висина

Gilson Изведувач V3CF 10 Месинг/Нерѓосувачки Челик Сито, 10, 3 Дијаметар, Целосна Висина

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Gilson ASTM 3" дијаметар Круг Месинг-Нерѓосувачки Тест Sieves се исполнат барањата на ASTM E 11. Дувачкиот Рамка со Нерѓосувачки Челик Платно е популарен избор која нуди прошири услугата и цена-ефективност.Целосна висина или половина висина рамки на располагање.Сите се сериски нумерирани и снабдени со сертификат за производство на сообразност.Мрежа Отворање Големини се наведени со користење на стандардни millimeter (mm) или микрометар (µm) описи, како и традиционалните инчен и број ознаки каде што е соодветно.Заеднички крупни големини се исто така наведени.Нормално, секоја втора или четвртиот големина се користи, иако прецизност тестирање може да бара последователни големини.Дополнителни sieves се често вметната во секвенца за да се избегне оптоварување на индивидуални sieves или да подобро да се дефинира одредена големина опсег.Рамка Дијаметар треба да бидат доволно големи за да се приспособат на целиот примерок волумен со доволно површина за да се избегне преоптоварување индивидуални sieves.Рамката дијаметар одбраната исто така, мора да одговара на сито shaker се користи.Половина или Средно-Висина рамки се овозможи поголем број на sieves да се користи кога магацинот висина е ограничен.Целосна Висина рамки се овозможи слободно движење на поголеми честички во текот на агитација за поефикасна поделба.Сито за Верификација процедури треба да биде во место да се проверува редовно работење sieves како тие возраст.Жица крпа се протега, падови, па дури и солзи, и абразивни материјали се намали жица со дијаметар, предизвикувајќи зголемување на отворање на големината и тежината на точност со текот на времето.Периодични, контролирани мерење на отворања помага да се утврди сито согласност.Овие мерења може да се земе директно, со користење на дебеломер или оптички comparator, или преку тестирање на Стандарден Референтен Материјал за работа sieves.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди