.

.

New
Niman Ранчот Сланина, Јавор Uncured, 12oz

Niman Ранчот Сланина, Јавор Uncured, 12oz

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

ГМО Слободни.Антибиотик Слободни.Хормонот за Слободни; Нема Нитрати или Нитрати, Сите Природни и Глутен Слободни.Слободен Избор.PNW Локалните.Приказната зад PHNB започнува во средината на 90-тите години.Неколку ranchers се собраа заедно да разговараат за актуелните трендови на говедско месо индустрија и тоа како да додадете вредност на говедско месо производи.Тие откриле дека сите тие беа соочуваат со истиот конфузија.Зошто е тоа дека јас сум за производство на врвен квалитет на добиток и уште сите слушам во продавниците за храна и ресторани е дека говедско месо не е толку добра како таа се користи за да биде?Како што се испостави, говеда кои дојдоа од ranches на Вилер Каунти се изгуби во мешавина на добиток од цела Северна Америка.Нивниот добиток се помеша во пенкала што се одржа добиток од понизок квалитет.Оваа говедско месо, пак, беше да се биде испратен на пазарот и ресторани, што резултира со задоволни потрошувачи.Оние ranchers одлучи да направи нешто.Тие формираат една корпорација нарекува Насликани Хилс Премиум Говедско месо, Inc.подлога за Насликани Хилс Природни Говедско месо.Природните Говедско месо име е роден надвор од желба за подобро да се одрази фокусот на организацијата.Насликани Хилс Природни говедско месо е израснат Без Додаден Хормони, Без Антибиотици, Пасиштата зголеми и банката на федерални резерви 100% Вегетаријанска Исхрана.Нашите говеда никогаш да не се хранат животните нус-производи од било каков вид.Ова е говедско месо можете да им верувате.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди