.

.

New
Bettomshin 3Pcs Ракав Лого, 6mm Понесе 8мм OD 5mm Должина, Обична Лежишта Завиткани Oilless Bushings за Лизгачки Делови на Машини, Преси за Печатење, Текстилни Машини

Bettomshin 3Pcs Ракав Лого, 6mm Понесе 8мм OD 5mm Должина, Обична Лежишта Завиткани Oilless Bushings за Лизгачки Делови

DEN 136.80

Тековен
Во продавницата

【ДИМЕНЗИИ】 Создаден Дијаметар : 6mm / 0.24";надворешен Дијаметар : 8mm / 0.31";Должина : 5mm / 0.2";Модел : 0605. 【МАТЕРИЈАЛ】- Јаглероден челик база со Бронза Sintered и композитен слој. 【ПРЕДНОСТ】- Oilless Черупка нуди добра frictional сопственост, отпорност на абење и капацитет, ниска noice. 【ФУНКЦИЈА】- Цврсти триење Oilless Черупка може да оперативни за време на широк температура заѕвони, погодни за апликации со лизгачки движења. 【АПЛИКАЦИЈА】- Широка примена како што се електрична опрема, текстил машина, машина за печатење, хидраулични loader, фитнес опрема и земјоделски машини.Bettomshin Oilless Ракав Имајќи Опис : 1.Oilless ракав лизгачки лежишта е изработена од јаглероден челик sintered бронза, може да се користи за линеарно движење и ротациони движења. 2.Ниска одржување фреквенција. 3.Oilless Ракав Лежишта, исто така може да се користат под тешки услови на висока температура и ниска температура. 4.Oilless Ракав Лежишта е тенка и заштедува простор.Спецификација : Модел : 0605 Материјал : Јаглероден Челик Фрлија Бронза Внатре Дијаметар : 6mm / 0.24 инчен Надворешниот Дијаметар : 8mm / 0.31 инчен Должина : 5mm / 0.20 инчен Триење Фактор (Суво Триење) : 0.04-0.2 Пакет Содржина : 3pcs x Oilless Ракав Имајќи.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди