.

.

New
Bettomshin 3Pcs Поаѓајќи од Ракав,6mm Понесе 10мм OD 6mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Делови на Машини, Преси за Печатење, Текстилни Машини

Bettomshin 3Pcs Поаѓајќи од Ракав,6mm Понесе 10мм OD 6mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки

DEN 158.16

Тековен
Во продавницата

【ДИМЕНЗИИ】- Понесе : 6mm / 0.24"; Надвор Daimeter : 10мм / 0.39"; Должина : 6mm / 0.24". 【МАТЕРИЈАЛ】- Sintered обичен лежишта се прават од прав-металуршки калај бронза, која има голем работна температура се движат од -80 степен целзиусови степени до 160 степен целзиусови степени. 【ФУНКЦИЈА】 Опремен со добар капацитет и отпорност на абење перформанси. 【ПРЕДНОСТ】- Како добар frictional сопственост високо лизгачки брзина, Подмачкана Имајќи Ракави имаат мал коефициент на триење за 0.12-0.18. 【АПЛИКАЦИЈА】- Широка примена како што се електрична опрема, текстил машина, машина за печатење, хидраулични loader, фитнес опрема и земјоделски машини.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди