.

.

New
Венера Laowa 24mm f/14 2X Макро Сонда Леќа со Вграден-во Рингот Светлина за Nikon Z

Венера Laowa 24mm f/14 2X Макро Сонда Леќа со Вграден-во Рингот Светлина за Nikon Z

DEN 9576.00

Тековен
Во продавницата

Венера Laowa 24mm f/14 2x Макро Сонда Леќа со Вграден-Во Рингот Светлина - Бела USB Кабел Dimmer со Енергија Прилагодување - Црна Полнење преку USB Кабел - Леќа Торба - Метал Случај - (Надворешна Батерија Не е Вклучен) - Венера 3 Година Ограничена Гаранција.Грешка Око Перспектива. 2 : 1 Макро за Бесконечност Фокус.Подлабоко Длабочина на Полето.Тубуларна и Долго Леќа Барел.Претходно финансирани во Kickstarter и кругот 2 во сите времиња повеќето финансиран објективот на проектот, ова е првиот светски потрошувач-одделение сонда леќа која се фокусира од 2 : 1 макро кон бесконечност и со огромна широк агол "Bug Око' перспектива.Широк агол дизајн значи многу поголема длабочина на полето на затворите растојанија отколку што е можно со конвенционалните telephoto макро леќа, толку повеќе позадина детали може да биде видено.Пред барел на објективот е водоотпорен и LED прстен светлина е монтиран на врвот на објективот.Тоа може да ги покрие двете стандардни 35mm целосна рамка & Super35 слика сензори и е супер лесен за носење.Canon EF, Nikon F, Sony FE, Pentax K, Arri ПЛ месеци се на располагање. "Кино-mod" верзија, со стандардна опрема фокус и отворот прстени, е специјално дизајниран за videography цели.Вклучува променлива-излез Контрола кабел и солиден алуминиум футрола.На Laowa 24mm f/14 2 X Сонда леќа, сега е достапен за продажба.Пакетот вклучува бела USB кабел dimmer (со моќта на вредноста), црна USB кабел за податоци (нема моќ на вредноста), леќа торба и метал случај.Ве молиме имајте во предвид дека ЛЕР е придвижуван од надворешна батерија (не се вклучени во пакет).Поради својата неверојатна побарувачка, тоа може да биде привремено во ограничен понудата.Ние направивме Facebook заедница за нашите 24/14 Сонда корисници да го споделат нивното искуство и неверојатни работи.Грешка Око Perspective Macro леќи на пазарот имаат тенденција да имаат долга фокусна должина (од 60mm да 120mm) и предметот го исполнува најголемиот дел од fra.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди