.

.

New
V BESTLIFE Целосна Слава Леќа Алуминиум 21mm Ф1.5 Целосна Рамка Супер Широк Агол Леќа, за Leica M-M M240 М3 M6 M7 М8 М9 M9p M10 М Монтирање

V BESTLIFE Целосна Слава Леќа Алуминиум 21mm Ф1.5 Целосна Рамка Супер Широк Агол Леќа, за Leica M-M M240 М3 M6 M7 М8 М9

DEN 15323.76

Тековен
Во продавницата

Опремени со круг филтер заградата за поддршка на инсталирање 72mm калибар филтер.Леќа на предната опремени со монтажни шупливи од худ, за да се спречи occlusion на окуларот агол на гледање.Метал леќа цевка, авијација одделение алуминиум со anodic оксидација процес, површината парична казна sandblasting, истакнува текстура.Широк агол има голема бленда, F1.5 големи отворот во комбинација со 21mm широк агол фокусна должина, за да се овозможи позадина да пренесуваат информации во човечки предмет, може да се добие простор за трета димензија.Леќа усвојува 13pcs 11 групи оптички дизајнирана структура, вклучувајќи 5pcs на високо виткање леќа и 1pcs на APSH леќа структура, компресирани во простор од 70mm во должина.најдобар центар острината може да се добијат со намалување на контрастот, со целосна отворена бленда и cl.Функција : 1. Задржувајќи прстен опремени со метални фокусирајќи се справи, ќе ги носи повеќе чесен операција искуство.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Целосна Слава Lens Brand : TTArtisan Material : Авијација Алуминиум + Оптички Glass Color : Како Слики Shown Optical Структура : 13 PCS 11 Groups Aperture Сечилото : 10 PCSMaximum Бленда : Ф1.5 Minimum Бленда : F16 Full Слава : Support Closest Фокус Растојание : 0.7 MFocusing Режим : Manual Mount : М Mount Fitment : за Leica M-M M240 М3 M6 M7 М8 М9 M9p M10 Camera Weight : Прибл. 905g Focal Должина : Околу. 21mm/0.83 inch Package Листа : 1 x Целосна Слава Леќа 1 x Шупливи Леќа Худ Cover1 x Предна Леќа Cover1 x Задните Леќи Cover1 x Screwdriver1 x Круг Филтер Заградата.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди