.

.

New
WEIZE 100 Вати 12 Volt Соларен Панел, Висока Ефикасност Monocrystalline PV Модул за Дома, Кампување, Брод, Караван, RV и Други Исклучување Мрежа Апликации

WEIZE 100 Вати 12 Volt Соларен Панел, Висока Ефикасност Monocrystalline PV Модул за Дома, Кампување, Брод, Караван, RV

DEN 2399.76

Тековен
Во продавницата

Висока Ефикасност : WEIZE соларен панел е изградена со високи перформанси Monocrystalline соларни клетки кои нудат поголема ефикасност до 21% од Поликристални во светли временските услови, тоа овозможува долг животен век и е речиси одржување-слободни.Издржливи : На елоксирани алуминиумски рамки, калено стакло, и запечатени делница кутија направи соларен панел отпорни на корозија и водоотпорна за супериорен отворено перформанси.Разноврсна : индустриски стандард соларен панел функции 36.4" x 26.8" x 1.2" големина, 2.6 ft кабел со конектори, произведува 300-600 Wh на ден, генерира 5.3 засилувач моќ, пријави 12-volt батеријата, идеален за RV е, кабини, свлечишта, оддалечени локации, и други мали енергија потреби.Инсталација : Подготвени за инсталација.Пред-drilled дупки компатибилен со заедничка основа месеци, Z-загради, од страна на пол месеци, и навалување месеци. ( Монтирање на хардверот не е вклучена. ).Гаранција : WEIZE соларен панел цели за квалитет проследена со квалитет на услуга на клиентите директно обезбедени од страна на производителот.Задоволни решение ќе биде дадена на БИЛО која од вашите проблеми.Нашиот тим за поддршка е на чекање за ВАС.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди