.

.

New
DIAL ПОНЕСЕ GAGE - Метрички

DIAL ПОНЕСЕ GAGE - Метрички

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Лесно може да се одржуваат за да се испита забива и Дупка големини, без отстранување на работа парче.На прилагодливи спектар Завртка и две централизирање plungers обезбеди точни, три точки за контакт за усогласување алатка во поголем забива.Сите контакти и централизирана plungers се на стврднат алатка челик за носење и пролет-натоварени за чувствителност.Домување и knurled се справи со се алуминиумски за мала тежина и добар баланс.Dial индикатори се Бисер на лежишта за чувствителност.Starrett 84 понесе gages овозможи понесе мерења над Големина на асортиманот на нашите 82 серија.Тие се Споредба gages и треба да се постави со учителот прстен gage, gage блокови со паралелно вилици, надвор micrometers или Vernier дебеломер.Прстен gages се достапни по барање, цитирани од страна на апликацијата.Добра практика е да се постави gage до нула, како во близина на саканата димензија што е можно. 38-76.2 mm опсег 0.002 mm град.Starrett 84 понесе gages овозможи понесе мерења над Големина на асортиманот на нашите 82 серија.Тие се Споредба gages и треба да се постави со учителот прстен gage, gage блокови со паралелно вилици, надвор micrometers или Vernier дебеломер.Прстен gages се достапни по барање, цитирани од страна на апликацијата.Добра практика е да се постави gage до нула, како во близина на саканата димензија што е можно. 38-76.2 mm опсег 0.002 mm град.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди