.

.

New
Нијагарините Машина NTM100-1/4X28UN-.187 NTM100 Карбид Нишката Фабрика, AlCrN Заврши, 3 Флејта, 1/4 x 28 ОН Сечење Дијаметар, 3/16 месо тело со Дијаметар, 2-1/2 Целокупната Должина

Нијагарините Машина NTM100-1/4X28UN-.187 NTM100 Карбид Нишката Фабрика, AlCrN Заврши, 3 Флејта, 1/4 x 28 ОН Сечење Дијаметар,

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати.Тема мелничката е супериорен процес за провира повеќето материјали.Спирален flute дизајн намалува тема дијалог, подобрување на производот тема заврши и квалитет.Алуминиум хром нитрид (Al Cr N) слој обезбедува добра цврстина и подобра отпорност на хемиски дефект во високо-топлина апликации од Ti Al N, Ti CN и Калај облоги.Идеален за внатрешни теми.На Нијагарините Машина NTM100 Al Cr N-обложена се три flute, стандардна должина, не-coolant фед нишката фабрика.Истата машина може да се користи за обработка и десната и левата рака теми (метрички и ОН верзии се за внатрешни провира само).Остатокот на опсег може да се користи за двете надворешни и внатрешни провира.Во зависност од истиот тип и обработка метод, во правец на стрелките на часовникот или спротивно насока на стрелките на часовникот се хранат насока може да се користи.Се искачи мелничката се препорачува.Алуминиум хром нитрид (Al Cr N) слој обезбедува добра цврстина и подобра отпорност на хемиски дефект во високо-топлина апликации од Ti Al N, Ti CN и Калај облоги.На карбид супстрат е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорни на високи брзини и топли температури, обезбедување на повеќе алатка живот.Три-flute, спирален дизајн е добро прилагодени за брзо и ефикасно чип отстранување.Забите се прошири до крајот на алатка за овозможување целосна теми на дното на создаден (внатрешна).На месо тело е цилиндрични и крајот на алатката се одржува во место со алатка носителот или машина.Цврсти стопанство се препорачува кога нишката мелење.Нијагарините Машина е дизајнирање и производство на прецизност сечење алатки од 1954 година. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди