.

.

New
АВАНТУРА ПУЛПА-7/30/1923-ПИРАТЕРИЈАТА ПОКРИЕ-J АЛЕН DUNN-РЕТКИ-добар/многу добар G/ВФ

АВАНТУРА ПУЛПА-7/30/1923-ПИРАТЕРИЈАТА ПОКРИЕ-J АЛЕН DUNN-РЕТКИ-добар/многу добар G/ВФ

DEN 1920.00

Тековен
Во продавницата

Пиратски се покријат, J Ален Dunn, Харолд Јагне.Дел од боја за исчезнати од предната маска, долниот лев.Една од најдолго водење и најпопуларните на сите пулпа списание наслови.Титулата ја започна во 1910 година и беше објавен во пулпа формат до Март 1953 година. Таа продолжи со објавување во машка Авантура формат до крајот на 1960-тите, кога тоа transitioned за 'girlie' списание.Конечниот неколку прашања поставени пулпа тип приказни во вари формат пред насловот беше откажана во раните 1970-ти.Во сите над 850 различни прашања беа објавени.Многу врвни автори и уметници се појави во овој познатата серија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди