.

.

New
Ебам Тешки Кавер-преку ШАЛТЕР Midweight Sock со Перница w/ Дипломирани Светлина Компресија - Мажите

Ебам Тешки Кавер-преку ШАЛТЕР Midweight Sock со Перница w/ Дипломирани Светлина Компресија - Мажите

DEN 777.60

Тековен
Во продавницата

Додека ние се обидуваме да се намали нашата употреба на богородица најлон во нашите производи, рециклиран најлон само изнесува 4% од нашите најлон потрошувачка минатата година.Брза акција wicking повлекува влага далеку од кожата, па нема повеќе испотени, stinky чорапи.За жал, тоа е тешко материјал во нашите влакна се меша да се замени со рециклиран алтернатива.Сепак, ние исто така сме во потрага за функционална, рециклиран spandex алтернативи.Ние живеат и работат во Northfield, Вермонт. Тоа е под овие услови кои ние дизајн, тестирање и производство на нашите чорапи.Ние ги користиме REPREVE, најлонска 6 влакна направени од пред-потрошувачите индустриски отпад, кои инаку би се landfilled или downcycled.Направен во САД.Составот Поврзана со 55% Merino Волна 42% Најлон 3% Lycra Spandex.Нашиот двор е совршен за тестирање на терен за да бидете меѓу најдобрите Премија Сите Временски Перформанси Чорапи.Ние го правиме тоа, бидејќи за нас, тоа е единствениот начин да го направи тоа.Over-The-Теле-Висина - името вели дека сето тоа.Иако уделот на пазарот за RWS е само проценува на ~1% од глобалното производство на волна, бројот на овластени извори има значително порасна во текот на последните неколку години.Ние активно работиме со нашите добавувачи на изворот на повеќе рециклирани најлон, па ние може да се вклучат низ нашите производни линии.На кратко, со користење на рециклирани најлон conserves енергија и вода и ја намалува емисијата на стакленички гасови од производството.Користење на REPREVE наместо на богородица најлон ни овозможува да се надомести употреба на сурова нафта, бензен, cyclohexane, и други штетни јаглеводороди кои се вклучени во производството на богородица влакна.Направени во САД - Секој пар чорапи е поврзана во Northfield, Vermont - совршен за тестирање на терен за најдобрите премија сите временски перформанси чорапи.МАТЕРИЈАЛИ ВО НАШАТА ЧОРАПИ.Ние сме приоритет Merino волна во текот на нашите производни линии и нашата цел на производство на повеќето одговорно направен производот е одраз на нашата посветеност на успехот на Одговорните Волна Стандард.За многу години ние сме приоритет на употребата на Merino волна исклучиво од овци кои не биле изложени на практиката на mulesing.Денес, 100% од волна ние набавка е RWS-уверение.Мека, дише merino волна има брзо сушење, сите временски изведба што го задржува ќе се излади во текот на летото и топло во зима. Midweight со Перница - топол и исклучително удобно избор кога условите на побарувачката на тоа, оваа казна се измери плетени sock обезбедува средината на ниво перница густина под ногата.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди