.

.

New
PowerCoil 3520-22.00X1.5DP M22 x x 2.5 1.5 D Жица Тема Внесува (Пакување од 3) Pack 3

PowerCoil 3520-22.00X1.5DP M22 x x 2.5 1.5 D Жица Тема Внесува (Пакување од 3) Pack 3

DEN 346.32

Тековен
Во продавницата

Завртка Заклучување со Завртки за заклучување (или преовладува вртежен момент) инсерти се на одредена вредност во апликации кои се предмет на ефектите на цикличното вибрации или влијание.Опис на производот Изработени од високо квалитетни хром никел нерѓосувачки челик, Power Coil Жица Тема Внесува обезбеди висока јачина внатрешни теми кои се спротивстави на ефектите на температурата и корозија.Power Coil жица тема инсерти се произведени од прецизност профилирани во облик на дијамант не ' рѓосувачки челик жица и формирана во спирален спирала.Достапен во две основни форми, слободни работи или завртка заклучување, тие се многу полесни и помалку скапи отколку било кој друг еквивалент тип на тема вметнете и поради нивната компактна големина тие генерално можат да се вградат во постоечките дизајни каде што нема претходната одредба е направен.На отстранување на машки навој, заклучување калеми се релаксираат во нивната оригинална форма дозволи повтори собрание, додека задржување на мерливи ниво на преовладува вртежен момент.Забелешка : препорачливо е само затвори ги собере позлатен или подмачкано завртки или завртки се користи со завртка заклучување влошки.Ова се постигнува со дејството на еден или повеќе polygonal зафат калеми поставен во внесува l ength, кои имаат радијални притисок од машки конец.Кога инсталиран, користејќи кој било од голем број на manual (рачно) или automatic (автоматски алатки, тие се обезбеди силна постојан внатрешен теми кои се спротивстави на топлина и на корозија.Овој притисок постои бидејќи нивните слободни дијаметар е поголем од пресметана вредност, во однос на нивните инсталирани дијаметар.Производителот гаранција може да не се применува.Достапна во слободен работи (мимика стандардна тема) или во тема за заклучување (спречување на завртки од вибрации лабава).Откако опремени, нивната позиција е одржуван од страна на дејството на радијална притисок помеѓу нивните калеми и flanks на прислушувани дупка.Обезбеди постојан, корозија и носат отпорни на внатрешната нишка што обично е посилна од оригиналот родител материјал тема.Нивниот уникатен дизајн обезбедува супериорни теми чија соединение извршување не можат да бидат копирани од било која друга единствен прицврстување метод.Бесплатни Работи Произведени од прецизност профилирани аустенитно нерѓосувачки челик жица рана во спирален спирала, Power Coil слободни работи внесува имаат пролет како појава.Секој зафат серпентина се состои од голем број на tangential заклучување акорди што штрчи во внатрешноста на помали дијаметар на нормален слободен работи калеми.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди