.

.

New
Американската Bald Eagle На САД Star Spangled Банер Знаме Биста Electroplated Статуа - Продавница на Убава и Оркестарот!

Американската Bald Eagle На САД Star Spangled Банер Знаме Биста Electroplated Статуа - Продавница на Убава и Оркестарот!

DEN 3761.28

Тековен
Во продавницата

Овој Патриотски Bald Eagle На САД Знаме Статуата е направен од највисок квалитет смола, кои се во процес на бронза electroplating дава единствен блесок на внатрешноста, како и на површината на figurine.Овој Патриотски Bald Eagle На САД Знаме Статуа мерки 9.75" високи 4.5" широк и 4.25" длабока околу.Тоа тежи околу 2.25 фунти.Потврдена со генерации како на сликата од слобода, Американскиот Bald Eagle збор за живот во овој импресивен, ситно детални статуа.Додадете стил и патриотизмот на маса, полица или маса со овој уникатен .На ќелава орел со американското знаме е прекрасен подарок за еден патриотски љубов еден во вашиот Божиќ шопинг листа.Тоа е одличен начин да се прикаже вашата љубов и гордост за Американското Знаме и вашата земја во вашиот дом или канцеларија!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди