.

.

New
Магнетни Stirrer, Мини Лабораторија Магнетни Промешајте Плоча со Возбуда Бар, Подвижни Магнетни Миксер со 1000ML Мешајќи Капацитет, 0-2500rpm Брзина на Прилагодување за Млек?

Магнетни Stirrer, Мини Лабораторија Магнетни Промешајте Плоча со Возбуда Бар, Подвижни Магнетни Миксер со 1000ML Мешајќи

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

✅【Висок Квалитет, Тоа е совршен за употреба како вино decanter, тоа може да создава џакузи ефект да нежно aerate на вино, помагајќи да се delicately отвори сите вкусови и ароми.Побрзо од традиционалните декантацијата, кои се користат како вино decanter,ова промешајте плоча трае само неколку минути за да се постигне истиот ефект како и традиционалните декантацијата процес.Seesii Лабораторија Магнетни Stirrer е направен од лабораторија-квалитетни материјали.Моќен и ефикасен brushless мотор е непречено функционирање и има долг живот.Идеален за мешање во научни истражувања, индустрија, земјоделство, здравство и медицина, homebrew, како пијалак квасец почеток,вино,Сок мешање и слично; - опис на Производот : Мешајќи капацитет : 1 L Брзина : 0-2500 RPM Дозволиво амбиентална температура : 5-40 ° C Дозволената релативна влажност : 80% Максималната должина на stirrer : 30мм влезна моќност : 3 W Electrode излезна моќност : 1 W Напојување напонот : 50 HZ Работа плоча материјал : полиестер филм Работа панел големина : 85 * 85 (mm) Насока : насока на стрелките на часовникот Ротација Материјал : полиестер филмски Пакет се Вклучени : 1*Магнетна Stirrer 1*Мешајќи Бар.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди