.

.

New
Tablo Двојна ЛАЈТ [TDNS2B-01-ДОН] Over-The-Воздух [OTA] Дигитален Видео Рекордер [DVR] за Кабелот Секачи - со WiFi, Телевизија во ЖИВО Стриминг, & Автоматско Комерцијални Прескокнете, ?

Tablo Двојна ЛАЈТ [TDNS2B-01-ДОН] Over-The-Воздух [OTA] Дигитален Видео Рекордер [DVR] за Кабелот Секачи - со WiFi, Телевизија

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Автоматски прескокнете реклами!Откажете кабел, имајте го DVR : гледате, паузирате, и снимање во живо на антена ТВ (TV антена е потребно, се продава одделно).Пребарувате претстојните емисии, распоред и да управувате со снимки.Прескокнете реклами, да премотувате напред и да враќате назад снимки. (Автоматски Комерцијални Скокнеш бара претплата).Целата домашна мрежни OTA DVR : Пребарувате, снимање, и стрим во живо на над-the-воздух (OTA) HDTV до било кој уред, во секое време, насекаде. (USB Хард Диск е потребно, се продава одделно).Dual-band AC Wi-Fi вклучено : само OTA DVR со Wi-Fi, Tablo ви овозможува да постават DVR и ТВ антена за најдобар сигнал прием. (ТВ антената што е потребно, се продава одделно).Tablo е во живо на ТВ програм : Уживајте Tablo апликации за i OS и Android мобилни уреди, компјутери, Паметни Телевизори, стриминг медиа и игри уреди, вклучувајќи.Roku, Оган ТВ, Андроид ТВ, Apple TV, NVIDIA shield ТВ, и Xbox.Сите основни живо на ТВ снимање и репродукција функции се поддржани без претплата.Напредни функции (вклучувајќи и Автоматски Комерцијални Прескокнете и надвор од дома стриминг, итн.) бара претплата.Се фати вашата омилена мрежа ТВ емисии од ABC, CBS, FOX, NBC, на Г.С. И шемата за фармацевтски бенефиции, без трошоци или посветеност на кабелски или сателитски договори.Tablo е мрежно поврзан OTA DVR дека потоци телевизија и го снимаат over-the-воздух (OTA) HDTV од вашиот дигитален антенски да било екран, во секое време, насекаде со користење на Tablo стан.Tablo ДВОЈНА ЛАЈТ може да поток или да снимите до два OTA ТВ канали како ABC, CBS, fox, NBC, на Г.С. или PBS, истовремено.Целина-home DVR за кабелот секачи, Tablo е само OTA DVR што ви овозможува да го користите или Ethernet или dual-band AC Wi-Fi за да го поврзете вашиот ТВ антена на вашата домашна мрежа, така што можете да го поставите DVR и ТВ антена (ТВ антената се продава одделно) во најдобрата локација за OTA ТВ сигналот за прием.Tablo апликации се достапни на iphone/Андроид мобилни телефони и таблети, Компјутери, Паметни Телевизори, стриминг медиа и игри уреди, вклучувајќи Roku, Оган ТВ, андроид ТВ, NVIDIA shield ТВ, и Apple TV.Видео Формат - Х. 264 (HLS : HTTP Live Streaming).Напредни функции, вклучувајќи автоматски комерцијални прескокнете, надвор од дома стриминг, итн.бара претплата.USB Хард Диск е потребно, се продава одделно.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди