.

.

New
Танц Неколку Жена Луѓе Круг Лен Tablecloth Шалче Чипка Работ Табела Покритие за Кујна Dinning Декорација 60 Инчи

Танц Неколку Жена Луѓе Круг Лен Tablecloth Шалче Чипка Работ Табела Покритие за Кујна Dinning Декорација 60 Инчи

DEN 336.00

Тековен
Во продавницата

?60 инчи/152.4 cm круг Tablecloth? : Лесно се Грижи 100% Полиестер, Почвата, Отпорни, Не-железо Ткаенина. ?Круг дизајн? : 1.57 инчен/4 CM бела чипка, густа ткаенина, силна отпорност на абење, добра навремено отпор, силна отпорност на топлина, исклучителна печатење процес. ?Мода и Функција? : Додава шармантна печати на вашиот dcor и ја заштитува вашата маса; круг tablecloth е конструиран за сите околу печати. ?ЛЕСНО Е ГАЈЛЕ? : Машина перат, Нежно циклус, Собори сува ниска и Ниско железо ако е потребно. ?СОВРШЕНА ДЕКОРАЦИЈА? : 60 инчи круг tablecloth одговара за масите за седење 2-4 луѓе.Оваа tablecloth потсетува на повик за јадење и совршен за секојдневни оброци со семејството, забави, родендени, посебни настани,настани, семејни дружења, денот на Благодарноста, Божиќ и посебен празник собири.Стави на нашата маса облека, нека вашата dinnerware се издвојува со нашите боја брзо, навремено отпорни tablecloths, сигурни да дадат изјава за семејството и гостите.Вашата маса може да бидат облечени нагоре или надолу за да се создаде совршена место амбиент, без разлика дали за семеен собир или одмор партија овие може да се користи внатре или надвор.Начин да се избере вистинската големина : 1.ширина на tablecloths=ширина на вашата маса+ширина на overhang*2 2.должина на tablecloths= должина на вашата маса+ должина на overhang*2 overhang помеѓу 10 до 13 инчи ќе изгледа подобро.Се грижи Инструкциите Машина за миење ладно, нежни циклус.Измијте темни бои одделно.Се користи не-хлор кајгана само.Собори сува ниска.Се отстранат веднаш.Лесно железо ако е потребно.Вклучени се Продаваат како поединец tablecloth за Нега на Машина или на раката, измиени, лесно да се пеглаат; нема боја работи; не се намали УСЛУГИ на КЛИЕНТИТЕ Ако имате било какви прашања или ви се потребни дополнителни им помогне на, ве молиме контактирајте со нас во секое време.Ние?ќе реши проблем за вас, како е можно поскоро.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди