.

.

New
ZHUAN Чиста Боја, Памук, Лен Tablecloth,Водоотпорен Дише Табела Покритие за Кујна на Маса во Кафе на Маса, Кафуле, Хотел-d 140x180cm(55x71inch)

ZHUAN Чиста Боја, Памук, Лен Tablecloth,Водоотпорен Дише Табела Покритие за Кујна на Маса во Кафе на Маса, Кафуле, Хотел-d

DEN 1751.76

Тековен
Во продавницата

✿1.МатеријалМатеријалот На Оваа Tablecloth Е Ткаенина,Дамка-отпорни И носат-Отпорни. ✿2.ПОГОДНОСТТоа Е Лесен И пренослив.Може Да Се Земе Тоа Насекаде.дамка И Брчка отпорни. ✿3.Здравје и заштита на животната средина И-памучна крпа има Отпорни на топлина, Носат-Отпорни и влага пропустливост, Што има силно antistatic способност, Не е лесно pilling, Лесни дише и има одлична топлина. ✿4.Лесно да се чистиИзработени од ткаенина, Рака мие, Машина перат.Не dehydrate, препорачливо е да се мијат со рака, Висат во вентилација. ✿5.СоветОвој производ има ограничена водоотпорен ефект.Кога постои вода на tablecloth, ве Молиме да користите хартиена крпа за да ја исуши тоа како е можно поскоро.Материјал : Крпа Шема : Солидна Боја Стил : Едноставен Модерен Овој Tablecloth Од Е Идеален Партнер За Вашата Трпезариска Маса.И Тоа Ќе Биде Вашиот Совршен Придружник За Појадок,Ручек И Вечера.Убава Е Табела на Почетокот На Добар оброк.Совет : 1.Водоотпорен Е Само За Удобен Грижа, И Водоотпорен Ефект Е Ограничен.По Капе Вода, Користете Хартиена Крпа За Да Се Исушат Колку Што Е Можно Поскоро. 2.на Tablecloth Може да се Заштити Маса Од Нафта И Анти-scalding.На Tablecloth по Себе Не Е Масло-Доказ И Анти-scalding.Ако Треба Да Спречи Масло И Анти-scalding, ве Молиме Користете Го Заедно Со Транспарентен Пвц Tablecloth, Ефектот Е Подобар И Убава.Перење Мерки На Претпазливост : 1.овој Производ Е Ограничен.Водоотпорен Ефект.Кога Постои Вода На Tablecloth, ве Молиме да Користите Хартиена Крпа за Да ја Исуши Тоа Како е можно поскоро. 2.изработени Од Памук, Лен Ткаенини За Рачно Перење И Машината за Перење.Не Dehydrate, Ние Препорачуваме Миење На Рацете, Виси Во Вентилирани. 3.Темната Ткаенина, се Мијат Во Вода Во Прв Пат, Таму Ќе Биде Малку исчезнува.Препорачува Да Го Додадете Малку Сол Во Ладна Вода За 15 Минути Пред Перење, Измијте Го Со Солена Вода. 4. Поради Долго Меѓународен Превоз Време, Ќе Има набори.Тоа Само Треба Да Биде Потопено Во Вода. (Препорачливо Е Да Не Се Впие За Долго Време, Да Не Се Впие Во Топла Вода.) 5.Поради Светлината И на Екранот Разлика,Објектот е Боја Може да Биде Малку Поинаков Од Слики. 6.ве молиме Овозможи 1-3cm се Разликува Поради Прирачник за мерење.Ви Благодариме За Вашето Разбирање. 7.совет : Комбинацијата На Транспарентен Tablecloth И Ткаенина Tablecloth Е поубаво!Пакет се Вклучени : 1x Tablecloth.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди