.

.

New
Hyperikon 42 Инчен Тавански Вентилатор, 60W, Далечински Управувач и се Повлече Синџир, ' Рѓа Тело, 5 Ножеви, Матирано Купола Светлина E12 Screwbase, Дабови

Hyperikon 42 Инчен Тавански Вентилатор, 60W, Далечински Управувач и се Повлече Синџир, ' Рѓа Тело, 5 Ножеви, Матирано Купола

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

ВИСОК СТРУЕЊЕ - ПОВЕЌЕ ЦИРКУЛАЦИЈАТА НА ВОЗДУХ.На 55 W DC мотор и пет дрвени фан ножеви обезбеди 125 ВРТЕЖИ во минута се вртат и неверојатна 2,850 CFM - струење на ефикасноста на речиси 52 CFM/В ИНТЕГРИРАНА СВЕТЛИНА КОМПЛЕТ - интегрирани светлина полнење има два приклучоци за E12 светилки (светилки не се вклучени) и матирано купола.Фан доаѓа со ' Рѓа тело и 5 реверзибилна ножеви со Даб, боја заврши.ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАНА - Контрола на 42 инчен тавански вентилатор од било каде во собата.Со далечински управувач, можете да ја прилагодите светлината и светлината во дневната соба, спалната соба или кујна и прилагодете ја брзината на вентилаторот без протега за повлече синџир.Двонасочна РОТАЦИЈА - На реверзибилна контролна функција ви овозможува да се префрлите во насока на класичен дрво тавански вентилатор од надолна струење во текот на летото да се нагоре, за време на ладилникот зимскиот период за враќање на изгубени топлина од таванот и складирање на електрична енергија трошоци. 5 годишна ГАРАНЦИЈА - Кога велиме имаме што се опфатени, што тоа значи.Доколку на вашиот производ не успеваат во рамките на првите 5 години од датумот на купување, ние ќе ги исполниме нашите ветувања и да го замени тоа бесплатно за вас.Hyperikons тавански вентилатор е стилски тела дека ќе се направи голема прилог на секоја соба во вашиот дом. ✔ СВЕТЛИНА ТЕЛА КОМПАТИБИЛНОСТ - таванот фан има два приклучоци за E12 светилки (светилки не се вклучени) и матирано купола. ✔ МОНТАЖА OPTIONS - Тоа може да биде рамна монтирани за ниска тавани, downrod монтирани за нормално и високи тавани, или агол монтирани за употреба во простории со аглеста тавани.Само следете ги инструкциите. ✔ ФЛЕКСИБИЛНОСТ - Нашите 42-инчен и 52-инчен тавански вентилатор се прилагодува и на вас и вашите желби.Фан доаѓа со ' Рѓа тело и 5 реверзибилна ножеви достапен во две бои варијации : Даб и Махагони.За да го добиете максимумот од Hyperikon фан, заедно со повлече синџир ние препорачуваме користење на вклучени далечински управувач што ви овозможува да ја прилагодите брзината на вентилаторот и вклучување/Исклучување на вентилаторот од било каде во собата.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди