.

.

New
Нова Кожа Течни Завој - 1 мл, Пакување од 2

Нова Кожа Течни Завој - 1 мл, Пакување од 2

DEN 286.80

Тековен
Во продавницата

Нова Кожа Течни Bandagee 1.0 FL МЛ шише на течни завој со четка апликатори.Не дозволувајте вашата кожа бавно ве изневерам!Нова Кожа Течни Завој не е обичен завој.Тоа е доволно флексибилен за да одговараат на вашите потреби - било да е тоа огромен scrape сега или мал блистер треба да се спречи на вашите секојдневни работи бришење.Брзо сушење и водоотпорен, нашите завои се задржи чекор со вашиот активен живот и да ви се движат.Ново-Кожата обезбедува антисептик третман за е тешко да се покрие прекини, рани, инциденти, calluses, и сува, испукана кожа.Нова Кожа Течни Завој суши брзо да се формира тешка заштитен капак кој е водоотпорен и чува од нечистотии и бактерии додека да им се овозможи на кожата дише.Се користи за заштита на парчиња и инциденти, спречување и заштита на плускавци, покривање на болни hangnails и подсечен или испукани прст совети, и да се спречи формулација на calluses.Особено корисно за тркачи, спортисти, танчери, кои се љубители на планинарењето, велосипедистите, bowlers, голфери, тенисери, рибари, и музичари.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди