.

.

New
Издржливи Предавателот Сензор Модул, 9V-24V Линеарна Конверзија Предавателот со ПХБ за Далечински Стекнување на Податоци

Издржливи Предавателот Сензор Модул, 9V-24V Линеарна Конверзија Предавателот со ПХБ за Далечински Стекнување на Податоци

DEN 614.16

Тековен
Во продавницата

Тековните сигнал за напонски сигнал сигнал на пренос е стабилна.Овој сигнал модул користи печатени коло материјал, кој е издржлив.Компактен изглед, во мали димензии, лесна за употреба, тоа е практично електронски модул.Лесна инсталација, погоден за далечински стекнување на податоци и опрема за контрола.Сребро алуминиум контакти, добра спроводливост, брз одговор и стабилни перформанси.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди