.

.

New
KGEZW Преносни паметен Телефон dslr фото Камера Teleprompter Prompter со Телефонот Носителот Далечински Управувач 5pcs Леќа Адаптер Прстени за Видео (Боја : Камерата на телефонот, ?

KGEZW Преносни паметен Телефон dslr фото Камера Teleprompter Prompter со Телефонот Носителот Далечински Управувач 5pcs

DEN 10835.04

Тековен
Во продавницата

Преносни teleprompter дизајниран за паметен телефон и дното 1/4 инчи нишка ви овозможува да се утврдат tripod лесно.Вклучувајќи 5pcs леќа адаптер прстен (58mm/67mm/72mm/77mm/82mm), можете да користите различни dslr фото објектив на камерата за да снимате видео клипови.Стегачот пред огледало со максимална 9.5 cm прилагодливи ширина ви овозможува да ги користите повеќето на паметни телефони на пазарот за да се прикаже говор нацрт на пригоден начин.Преносни teleprompter дизајниран за паметен телефон и дното 1/4 инчи нишка ви овозможува да се утврдат tripod лесно.Вклучувајќи 5pcs леќа адаптер прстен (58mm/67mm/72mm/77mm/82mm), можете да користите различни dslr фото објектив на камерата за да снимате видео клипови.Стегачот пред огледало со максимална 9.5 cm прилагодливи ширина ви овозможува да ги користите повеќето на паметни телефони на пазарот за да се прикаже говор нацрт на пригоден начин.Доаѓа со далечински управувач што може да биде поврзана со вашиот smartphone преку BT да го суспендира, брзо нагоре или брзина надолу линии, повеќе флексибилна работа.Со 3 ладно чевли месеци за инсталирање на микрофон и мини LED пополнете светлината да ги собереш повеќе јасен звук и направи да изгледате поубаво пред камерата.

Останатите карактеристики

Item Type:
Teleprompter
Colour:
Black
Material:
Plastic
Type:
for smartphone only)/ for DSLR camera & Smartphone (optional)
Remote Control Power Supply:
2 * AAA batteries (not included)
Item Size:
15 * 10 * 17cm/ 5.9 * 3.9 * 6.7in
Item Weight:
270g/ 9.5oz
camera and phone :
Package List:
1 * Teleprompter :
1 * Phone Holder Adapter :
5 * Lens Adapter Rings :
1 * Remote Control :
1 * Cleaning Cloth :
1 * Users Manual :
for smartphone only :
Package List:
1 * Teleprompter :
1 * Phone Holder Adapter :
1 * Remote Control :
1 * Cleaning Cloth :
1 * Users Manual :
With phone holder adapter, simple to install, only needs a few steps, the teleprompter will be ready to work. :
Обновено

Слични понуди