.

.

New
Лицето Сликарство Шминка - ProAiir Водоотпорен Шминка - Сет од 6 УВ/Fluorescents - 4.2 оз (120ml)

Лицето Сликарство Шминка - ProAiir Водоотпорен Шминка - Сет од 6 УВ/Fluorescents - 4.2 оз (120ml)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Формулиран за употреба на лице и тело со користење само на одобрени козметички одделение алкохол и пигменти.Вода repellant хибрид формула произведува дизајни кои траат до 3 дена под екстремни услови, вклучувајќи висока топлина, влажност, спортови на вода и потење - уште може да се отстрани лесно со течен сапун а потоа вода.Непобедлива трајност со неотворена рок на траење од 10 години, 3-5 години откако се отвори, и малку или без одвојување на пигменти од течности поради отсуство на вода.Непречено тече формула нема да ги airbrushes така да поминуваат повеќе време за сервисирање на клиенти и помалку време за чистење.Направен во САД.Pro Aiir флуоресцентни неонски тело наслика боите се светли и живописни.Тие, исто така, сјај прекрасно под црна светлината!Земи го поставите на сите шест достапни бои и навистина да се направи поздравниот на 'сјај" партиите.Мешавина од бои за драматични ефекти!Pro Aiir Хибрид Шминка е комбинација на основните состојки на козметички одделение алкохол (како што се користи во течна око лагер) и највисок квалитет на пигменти на располагање за да се создаде совршен спој airbrush шминка производ.За разлика од другите хибрид шминка, Pro Aiir не содржи вода и се меша заедно комплетен сет на вода repellant шминка состојки.Pro Aiir поставува стандард за хибридни шминка денес и утре со многу издржливи, најдолго трае, не-боење, повеќето вода repellant шминка формула на пазарот.Отсуство на вода во нашата формула значи дека ќе се доживее малку или без одвојување на пигменти од течности, оставајќи ги време да услуга за повеќе корисници, наместо да губат време на мешање или тресење шишиња.Pro Aiir работи добро со двете airbrush и традиционалните четка за сликање со непобедлива издржливост.За разлика од другите airbrush производи, Pro Aiir спрејови без бавни облаците на fog.By по едноставна апликација инструкции, Pro Aiir ќе го надмине и outlast сите хибрид производи за примена и издржливост.Не само што ќе вашите дизајни изгледаат подобро и трае подолго, ќе имаат задоволни клиенти од времето на дизајн е комплетен сè додека тие се подготвени да го отстраните.Леснотијата на апликацијата, издржливост и едноставно отстранување.Што повеќе би можеле да уметник побара во хибрид шминка?Кога ви треба најмногу издржливи, најдолго трае лице и тело шминка, изберете Pro Aiir од Show Offs!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди