.

.

New
Завртка Инспекција Алатка Трајни Тема 26 Спецификации Тестер Точни Инчен Метрички Орев Гром Мерење Идентификатор Метал

Завртка Инспекција Алатка Трајни Тема 26 Спецификации Тестер Точни Инчен Метрички Орев Гром Мерење Идентификатор Метал

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Материјал : Метал.Должина : 75см/29.5 инчи.Големина Спецификации : .Инч (14) : 6-32, 8-32, 10-24, 10-32, 1/4-20, 1/4-28, 5/16-18, 5/16-24, 3/8-16, 3/8-24, 7/16-14, 7/16-20, 1/2-13, 1/2-20. Метрички (12) : М4-0.7, М5-0.8, M6-1.0, M7-1.0, М8-1.0, М8-1.25, M10-1.0, M10-1.25, M10-1.5, М12-1.25, М12-1.5, М12-1.75. Опис : Примена : : Инчен/Метрички Навој Тајна е точна и лесен-за-користење тема идентификатор за двете ореви и завртки.Секој поединец мерач карактеристики на машки навој студ на крајот и женски навој дупка на други.26 Спецификации : Секоја големина има орев и топ тајна на истиот колосек. 26 машки/женски мерачи 14 инчен и 12 метрички.Тема големини трајно се печат врз секое мерач (инчен во црвено, метрички во бела).Инч и Метрички : Инчен мерачи се јасни цинк позлатен, метрички мерачи се црна оксид.Лесен за Употреба : На поединечни мерачи ротира слободно на жица кабел за брз тема верификација.Преносни и Лесно Продавница : Погодно собраа на жица јамка, тоа е совршено преносни решение!Висат на вашиот продавница ѕид или да ја сместите во вашата алатка кутија за безбедно чување.Спецификација : Материјал : Metal Color : Како shown Length : 75см/29.5 inch Size Спецификации : Инчен (14) : 6-32, 8-32, 10-24, 10-32, 1/4-20, 1/4-28, 5/16-18, 5/16-24, 3/8-16, 3/8-24, 7/16-14, 7/16-20, 1/2-13, 1/2-20 Metric (12) : М4-0.7, М5-0.8, M6-1.0, M7-1.0, М8-1.0, М8-1.25, M10-1.0, M10-1.25, M10-1.5, М12-1.25, М12-1.5, М12-1.75 Пакетот вклучува : 1pc x Гром Орев Тема Checker Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи 1-2 см разлики поради прирачник за мерење.

Останатите карактеристики

Material:
Metal
Color:
As shown
Length:
75cm/29.5inch
Size Specifications:
Inch (14):
6-32, 8-32, 10-24, 10-32, 1/4-20, 1/4-28, 5/16-18, 5/16-24, 3/8-16, 3/8-24, 7/16-14, 7/16-20, 1/2-13, 1/2-20
Metric (12):
M4-0.7, M5-0.8, M6-1.0, M7-1.0, M8-1.0, M8-1.25, M10-1.0, M10-1.25, M10-1.5, M12-1.25, M12-1.5, M12-1.75
Package includes:
1pc x Bolt Nut Thread Checker :
1. Due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :
2. Please allow 1-2 cm differences due to manual measurement. :
Обновено

Слични понуди