.

.

New
Тетоважа pin 50Pcs за Еднократна употреба Магла Веѓа Постојан Eyeliner Усна Тетоважа Microblading pin + pin Капа(5F)

Тетоважа pin 50Pcs за Еднократна употреба Магла Веѓа Постојан Eyeliner Усна Тетоважа Microblading pin + pin Капа(5F)

DEN 174.96

Тековен
Во продавницата

Нерѓосувачки челик материјал има доволно флексибилност, одлична стабилност и помалку вибрации, кој е издржлив и безбедно да се користи.Брзо да се во боја, лесен за употреба, издржлив, безбеден, трајни и брз ефект, кратко лекување време, висока апсорпција на активни состојки, без трајно оштетување или повреда.Се користи со веѓа тетоважа машина, која е идеална за веѓа тетоважа, eyeliner тетоважа, тетоважа, за нега на кожата и други користи без оштетување на епидермисот или болка.Остри и флексибилни pin точка може да создаде природни и убави веѓи, и стандардна големина одговара на речиси сите тетоважа машини.Sterilized со E. O. гас однапред и расположливиот за еднократна употреба само, кој е погоден за повеќето типови на кожа.Опис : 7 видови pin за да го изберете-1 РЛ, 3 РЛ, 5 РЛ, 7 РЛ, 3 F, 5 F, 7 F, тие се за различни usages.Брзо да се во боја, лесен за употреба, издржлив, безбеден, трајни и брз ефект, кратко лекување време, висока апсорпција на активни состојки, без трајно оштетување или повреда.Карактеристики : 1.Нерѓосувачки челик материјал има доволно флексибилност, одлична стабилност и помалку вибрации, кој е издржлив и безбедно да се користи. 2. Брзо да се во боја, лесен за употреба, издржлив, безбеден, трајни и брз ефект, кратко лекување време, висока апсорпција на активни состојки, без трајно оштетување или повреда. 3. Се користи со веѓа тетоважа машина, која е идеална за веѓа тетоважа, eyeliner тетоважа, тетоважа, за нега на кожата и други користи без оштетување на епидермисот или болка. 4. Остри и флексибилни pin точка може да создаде природни и убави веѓи, и стандардна големина одговара на речиси сите тетоважа машини.Карактеристики : Материјал : Поли Карбонат + Нерѓосувачки Челик Опции : 1 RL, 3 RL, 5 RL, 7 RL, 3 F, 5 F, 7 F Боја : Како на Сликите Покажуваат Должина : околу. 5cm / 2.0 инчен Количина : 50 Pcs Пакет Тежина : 27-33g Тип : Микро игла Функции : 1 РЛ pin : Веѓа Тетоважа, Eyeliner Тетоважа, Усна Тетоважа, итн. 3 РЛ Круг pin : Лагер, Усна Тетоважа, итн. 5 РЛ Круг pin : Лагер, Усна Тетоважа, итн. 7 РЛ Круг pin : Лагер, Усна Тетоважа, итн. 3 F Ред : Веѓа Тетоважа, Усна Тетоважа, итн 5 F Ред pin : Веѓа Тетоважа, Усна Тетоважа, итн 7 F Ред pin : Веѓа Тетоважа, Eyeliner Тетоважа, Усна Тетоважа, итн Пакет Вклучува : 50 Pcs Микро игла + 50 Pcs pin Капа Забелешки : 1. Ве молиме да не го користите ако пакетот е отворена или оштетени. 2. Еден pin-от, се користат за едно лице само, што е за еднократна употреба. 3. За нега на кожата на производот се препорачува да се користи заедно за подобар ефект.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди