.

.

New
Тетоважа Пенкало Комплет - YTATTOO Пенкало Ротари Тетоважа Машина за Полнење Вклучуваат Тетоважа Машина Тетоважа Кертриџ Игла Напојување Подножјето на Возилото и Пов

Тетоважа Пенкало Комплет - YTATTOO Пенкало Ротари Тетоважа Машина за Полнење Вклучуваат Тетоважа Машина Тетоважа Кертриџ

DEN 1439.76

Тековен
Во продавницата

YTATTOO тетоважа комплет вклучува 1pc тетоважа машина пенкало 1pc напојување 1pc подножјето на возилото 20pcs кертриџ игли 50pcs тетоважа мастило чаши 1pc тетоважа зафат покрие заврши.YTATTOO тетоважа машината е направена на просторот алуминиумска легура, материјалот е светлина и има текстура; тежина : 0.29 lb,дизајнирани според рака инженеринг, лесни за работа и не е лесно да се замор.Тетоважа пенкало машина моторот е направен на германски, имаат добри перформанси, работи супер мазна,фреквенција стабилност и помалку вибрации, ниско ниво на бучава и не се загрее по работа за долго време.Континуирана и стабилна напојување, изградена-во краток спој заштита; Двоен Режим на Префрлување, не да се повлече на дискот, за цело време, се ослободат вашите нозе.Тетоважа кертриџ игла е направен од 316 L хируршки од не ' рѓосувачки челик, со висока цврстина, брзо боење.Подножјето на возилото е изработен од ABS пластика, кој е издржлив и многу чувствителни.Пакет листа : 1 * тетоважа на машина со клип cord1 * тетоважа напојување со cable1 * тетоважа на ногата pedal20* мешани тетоважа кертриџ needle1 * тетоважа зафат tape50 * мешани тетоважа мастило cups YTATTOO Ротари тетоважа машина има стабилни перформанси,висок квалитет Германија motordoes на топлината по работа за долго време и е многу тивок на работа, околу 45 decibels Tattoo кертриџ игла е во ред собранието и мазна action Compatible со сите ротари и пенкало тетоважа machines It е направен од 316 L хируршки од не ' рѓосувачки челик,со Висока цврстина, брзо coloring Tattoo напојување има стабилни перформанси и не генерира топлина по работа за долго time5 минути по тетоважа напојување ќе престане да работи, тој автоматски ќе sleep Rotate да се разбудам на власт.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди