.

.

New
BI-TORQ 1-1/4 3-Pc СВ NPT Оган Безбедно Топката Вентил W/NEMA 4 115VAC/4-20mA Позиционер

BI-TORQ 1-1/4 3-Pc СВ NPT Оган Безбедно Топката Вентил W/NEMA 4 115VAC/4-20mA Позиционер

DEN 1579.20

Тековен
Во продавницата

ДОЛЖИНА ИНЧИ : 7.34. ШИРИНА ИНЧИ : 4.75. ВИСИНА ИНЧИ : 10.24. БРЕНД : Bi-Torq.ПАКЕТ КОЛИЧИНА : 1. 1-1/4" 3-Pc СВ NPT Оган Безбедно Топката Вентил W/NEMA 4 115 VAC/4-20m A Positioner The BI-TORQ FS-3 PT-12-300-E-А-4-ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ е електричен-actuated 1-1/4" целосна порт СВ топката вентил со NPT (навој) завршува.Вентил API 607 оган безбедно потврдени со високи перформанси seat дизајн.Тоа има притисок рејтинг до 2000 PSI и температура оценка од -40 F на +450 F.Стандардот TFE места се компатибилни со широк спектар на индустрии и медиумите тип; дополнителни седишта, како што се RTFE, Delrin, КАТ и TFM се на располагање, како и.Сите FS-серија вентили треба graphoil заптивки за да се исполнат оган безбедно сертификација и 3-парче дизајн овозможува лесно одржување, без отстранување на крајот парчиња од гасоводот.Оваа верзија доаѓа во комплет со BI-300-А-4-ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ 115 VAC електрични actuator со NEMA 4 прав-обложени алуминиумско куќиште и 4-20m A контролер картичка за modulating услуга.Спецификација за производ : ДОЛЖИНА ИНЧИ : 7.34 ШИРИНА ИНЧИ : 4.75 ВИСИНА ИНЧИ : 10.24 БРЕНД : Bi-Torq PACKAGE КОЛИЧИНА : 1 ACTUATED ИЛИ MANUAL : ACTUATEDDIAMETER ИНЧИ : 1-1/4 END КОНЕКЦИИ : NPTACTUATOR : ELECTRICVALVE ТИП : BALLBODY МАТЕРИЈАЛ : СС-FSVALVE ГОЛЕМИНА : 1 1/4"# НА ПОРТИ : 3-WAYCONSTRUCTION : Вентил : Нерѓосувачки Челик; Actuator : Прав Обложени Aluminum TYPE НА ACTUATION : MODULATING.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди