.

.

New
Долго Сатен Хаубата Спиење Капа - крупните Прилагодливи Сатен Капа за Коса, Плетенки

Долго Сатен Хаубата Спиење Капа - крупните Прилагодливи Сатен Капа за Коса, Плетенки

DEN 143.76

Тековен
Во продавницата

★ Сатен Хаубата со врвен Квалитет : Нашата сатен bonnets се направени на премиум сатен е сосема мазна и свиленкаста и се достапни за многу бои и дезени;Магија сатен ткаенина може да помогне да се заклучи губење на влага, нека ви се загрее на студените денови и ладно на топло дена;. ★ Свила Хаубата Карактеристики со Тенка Еластична Бендови и Drawstring : Нашата сатен хаубата се прилагодливи и растеглив главата големина за удобно носење; По многу подобрувања, сепак, сатен хаубата има тенка еластична бенд и лесен-за-користење drawstring на дното, која ќе го направи вашиот шеф поудобно; бендот може да се поместуваат за да ги собере различни главата големина, но нема да направи вашата глава се чувствуваат тесни;. ★ Долго Свилен Сатен Хаубата за Кадрава Коса : Ако имате кадрава или брановидна коса, знаете дека спиењето ќе се направи кадрава коса во хаос кога ќе се разбудите во зафатен наутро; Нашите сатен свила хаубата е дизајниран со целосна покрие премиум сатен, која ќе го направи вашата коса frizz-слободни и метежот-бесплатно со намалување на триењето помеѓу вашата коса; Нашите свила сатен хаубата ќе ви помогне да се ослободи од сувост и кршење на предизвика сатен хаубата немаат влага-апсорбира материјали како памук;. ★ Мултифункционален Сатен Хаубата : Ова сатен свила хаубата не е само погодна за спиење, но погодно за вас кога сте миење на лицето, капење и прави нега на кожата; свилата сатен хаубата, исто така, врши голема како глава покритие за ракот, исто Така, мека предна и голем простор се наменети за долга коса и големи глави ;. ★ Перење Инструкции за Сатенски Свила Хаубата : 1.Рака мие или машина за миење во студена вода на ниски поставување/ нежно циклус; 2. Сатенски може да биде рака мијат со ладна вода и нежно сапуни; Тоа треба да биде поставена рамни или обесени да се исуши, иако сатен не треба да биде спроведен со штипки за алишта, бидејќи тие ќе ги остават белези; 3. Сатенски исто така, треба да не биде искривено или contorted додека е мокра, бидејќи тоа може да се постави постојан брчки во ткаенина, наместо тоа, се притисне на вишокот водасо крпа и потоа да се исуши.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди