.

.

New
YANIBEST Бебе Сатен Хаубата Спиење Капа за Кадрава Коса - Двоен Слој Реверзибилна Прилагодливи Свилен Сатен Капа за Бебе Дете Дете(6-36Months,Розова)

YANIBEST Бебе Сатен Хаубата Спиење Капа за Кадрава Коса - Двоен Слој Реверзибилна Прилагодливи Свилен Сатен Капа за Бебе

DEN 311.76

Тековен
Во продавницата

Бебе Сатен Хаубата Е Направен од 100% Премија Сатен на Надвор Слој и Поставата, наменета за двете страни носат; Азо бои бесплатни материјали се направи меки бебе хаубата се заштити и да се грижи за вашиот малку еден скалпот; Покрај тоа, децата коса хаубата за спиење карактеристики 4 ниво миење постојаност и се фаќа за стабилност, тестирани и одобрени за colorfastness пред користење; Со нашите bonnets за деца, што не грижете перница ќе се валкани во сите кога се спие;.Деца Сатен Хаубата со Единствен Патент Прилагодување на Системот Можат да Бидат Прилагодливи и Растеглив да Расте со Вашите Деца; деца сатен хаубата има различни се на страна-ослободување водат за рака, се карактеризира со низок профил страна-ослободување тока, на прилагодливи слајд, и еластичен 0.6-инчен ширина еластична рака; страна-ослободување водат за рака беше дизајниран за да бидете сигурни дека сатен бебе хаубата може да остане на вашиот малку една глава и нема да се лизга надолу цела ноќ;.Сатенски Хаубата за Деца Овозможува на Вашето Бебе е Кревка Кадрици и Калеми со заштитни Мерки.Двоен слој за дизајн со целосна покрие премиум сатен на бебето хаубата има свилен површина, што доведува до помалку триење помеѓу вашето дете кадрици и перница и спречување на вашето бебе е коса од frizz, tangles и паѓа надвор; Деца сатен хаубата ќе му дадете на вашето бебе удобност и заштита на нивните фризура додека вашите деца изгледам; Минимална шевовите на деца сатен хаубата се направени за да не гребење на вашиот мал една h.Три Големини Одговара на Повеќето Деца : Постојат три големини за бебето, сатен хаубата да одговара на повеќето деца.Големина 0-6 Месеци се препорачува за глава турнеја низ 16.9 инчен (max-водат 43cm),големина 6-36 Месеци се препорачува за глава турнеја низ 19.68 инчен (max-водат 50cm),и големината 5-12 T се препорачува за глава турнеја низ 21.65 инчен (max-водат 55cm);.Миење и Нега за Вашите Деца Сатен Bonnets : 1.Рака мие вашето бебе bonnets или машина за миење во студена вода на ниски поставување/ нежно циклус за подолго користење; 2. Се исуши на капи; Како општо правило, сатен може да биде рака мијат со ладна вода и нежно сапуни; Тоа треба да биде поставена рамни или обесени да се исуши, иако сатен не треба да биде спроведен со штипки за алишта; На сатен хаубата за деца нема боја исчезнува проблем на сите.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди