.

.

New
USB C Екстензија Кабел, Тип C Машки да се Женски Продолжување на Полнење (6 Ft)

USB C Екстензија Кабел, Тип C Машки да се Женски Продолжување на Полнење (6 Ft)

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

【Thunderbolt 3 Машки да се Женски Кабел】 USB 3.1 Тип C екстензија кабел работи совршено за Новиот Mac Book и Mac Book Pro, таа го поддржува конектор, аудио / 4 K HD видео пренос и податоци sync.Тоа е исто така компатибилна со други USB-C уреди (Лаптопи, Таблети и паметни телефони) како Google Пиксели 3 / 2 / XL, Галакси S8, Новиот HTC 10, Хром Пиксели, Nexus 5 X, One Plus 2, Nintendo Прекинувач, и други уреди кои полнење преку USB-В. 【Брзо Полнење и Синхронизација】USB-C кабел за продолжување направен од чисто бакарна жица, доволно силна за поддршка на 20 V/5 A на полнење струја.Така што вашиот уред може да брзо полнење.Аудио / 4 K HD видео за пренос на Податоци и податоци sync брзина до 10 Gbps, овозможувајќи ви да трансфер гломазна датотеки како HD видео во секунди. 【Екстремна Издржливост】Овој USB Тип В Машки да се Женски Продолжување Кабел Усвои и 100% Coppery Основни и премиум метал домување донесе повеќе од 10000 наведнуваат животниот век неколку пати повеќе од оригиналната кабли.Најлон плетенка кабел и засилен заеднички обезбеди долготраен животен век и метежот-слободен перформанси.Вирус олеснување дизајн и цврст алуминиум shield направи кабел потрајни и никогаш нема да пукне. 【4 K HDR Видео Излез】 : Тоа ги поддржува двојна полна 4 K со 60 Hz видео излез прикажува или дури и 5 K екранот Ултра HD висок квалитет на дигитален дисплеј со Thunderbolt 3 додатоци, и им овозможува на многу поширок динамички опсег, висока резолуција и помала бучава подот.Со HDR поддршка, можете да уживате во lifelike слики со зголемена светлина и осветлување. 【Квалитет Гаранција : 】 Ние ви гарантираме 100% задоволство што ќе го купите овој производ.Ако поради некоја причина не сте задоволни со оваа набавка ќе добие 100% наплата или нова замена без прашања праша.USB Тип В Машки да се Женски Продолжување Cable (USB 6 Gen2/10 Gbps/6 Feet)-Ние се инсистира на користење само на највисок квалитет на материјали за Брзо Полнење и Синхронизирање Податоци.Full HD 4 K Видео Ouput максимален 3840x2160 60 HZ.Докажано да го издржат над 10.000 наведнува тестови.Тоа е од 300% повеќе издржливи во споредба со стандарден usb-c кабел затоа што тоа донесува супер цврст најлон плетенка на кожата.МОРА да СЕ ПРОЧИТА Видео пренос ќе биде нестабилна, поради видео сигнал слабеењето од конекторот.Ние не препорачуваме поврзување на usb-c екстензија кабел со usb-c до 4 K HDMI кабел.Компатибилни уреди листа (Не е целосна листа) : Сите Dell Thunderbolt Dock / Hub / База, e.г.Dell Бизнис Thunderbolt Клупа TB16 со 240 W Адаптер Apple Мулти-медија Адаптер (USB 3, HDMI, USB C (задолжен да помине).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди