.

.

New
EAI Нафта Печат X 25мм 35mm X 7mm SC Еден Усна w/Пролет. Метал Случај w/NBR Слој

EAI Нафта Печат X 25мм 35mm X 7mm SC Еден Усна w/Пролет. Метал Случај w/NBR Слој

DEN 234.96

Тековен
Во продавницата

Оваа 25mm ID гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.Печат Исклучување Spills и Нечистотија!Заштита на Вашата инвестиција!Кликнете на Додади во Кошничка СЕГА!.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате и со нашите грижа на клиентите одделот за задоволително решение.!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Масло Пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина нитрилна гума за сигурен и траен перформанси.Совршен Еден Усна нафта печат за Индустриски и Автомобилски, мотоцикл crankshafts, camshafts, оска шахти, машини, вода, пумпи, вентили, предните и задните тркала возило и мотори.Лесно да се инсталира без да се оштети.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени метрички ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.Оваа гума нафта печат willkeep од нечистотија и други загадувачи од надвор, додека избегнување на истекување на масла или хемикалии поради hydrodynamic транспорт ефект.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа 25x35x7mm SC Нафта Печат зголемува добра отпорност на масти, минерални масла, хидраулични течности, и нафтени масла.Зошто Да Го Одберете Нас?Во EAI ние специјализирани во обезбедување на високо квалитетни делови и производи кои се произведени во согласност со ОЕМ спецификации и тестирани за оптимални перформанси и издржливост.Направени за супериорен запечатување перформанси, ова масло печат користи гумени капак за стабилна печат способност и тесни се вклопуваат, внатрешна метал случај засилување за подобрување на ригидност на печат, и челик жартиера пролет за постојан притисок на вратило оска за ефикасно затворање.ДИМЕНЗИЈА : Карактеристики стандардна големина на 25mmx35mmx7mm.Што повеќе, овој печат има ниска оток во вода, обезбедување на долгорочна употреба.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со гума, жартиера пролет, и внатрешен метал случај, овој метрички нитрилна нафта печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди