.

.

New
Гејтс,, 19/3V1180 Супер РК Powerband Појас, 3V Дел, 7-1/8 вкупна Ширина, 21/64 Висина, 118 Појас Надвор Турнеја

Гејтс,, 19/3V1180 Супер РК Powerband Појас, 3V Дел, 7-1/8 вкупна Ширина, 21/64 Висина, 118 Појас Надвор Турнеја

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Супер РК ленти се дел од Гејтс' V80 појавување систем, кој гарантира дека сите ремени од ист тип и големина ќе биде поточно исти од Гума Производители Асоцијација (RMA) и Меѓународните Стандарди за Организација (ISO) стандарди бараат.Гејтс произведува моќ на трансмисија и течност пренос на компоненти и системи.На висока јачина на вратоврска бенд трајно се приклучува на две или повеќе ленти за да се обезбеди странични ригидност, следејќи го појас во права линија и спречување тоа од излетаат на диск.Тоа има flex-ткаат покритие за флексибилност и сила, и нејзиниот глас се нераскинливо поврзани со телото на појас за еднакви оптоварување дистрибуција и за намалување на свиткување стрес без влошување на кабелот.Ги исполнува RMA нафта и отпорност на топлина стандарди и статични спроводливост барања.Компанијата, основана во 1917, е со седиште во Денвер, КО.V-ремени се стандард за појас-управувано моќ на трансмисија и може да се користи во еден или мулти-појас системи за зголемената сметководствена моќ.Оваа Power Band изградба овозможува повеќе ремени да функционира како единствена единица, дури и оптоварување дистрибуција и секое влакно фитинг безбедно во sheave ритам.Оваа wedging акција се зголемува како товар се зголемува, обезбедување на поголем вртежен момент пренос и минимална пропаѓање.Резултатот е дури и оптоварување дистрибуција на мулти-појас дискови и подобро да се носат.Тие се наоѓаат во диск системи во автомобилската, земјоделски, текстилни, печатење, рударство, и канцеларија опрема индустрии, меѓу другите.Конкавна sidewalls за дури и дистрибуција на истрошеност.Power Band вратоврска бенд за странични сила и да остане на вистинскиот пат.Оваа V-појас ги исполнува RMA нафта и отпорност на топлина стандарди и статични спроводливост барања и е погоден за употреба со повеќе V-појас дискови изложени на пулсирачки или тешки шок товари што може да се направи ремени камшик, се превртуваат, или скокаат исклучување на drive V-ремени, исто така, повика фан ремени во автомобилската апликации, поврзува две или повеќе ротирачки за да можат да се пренесува моќта на диск систем.EPDM за отпорност на атмосферски, масла, вода, и некои растворувачи.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди