.

.

New
Континентална ContiTech Поли-V V-Појас, 410J2, Ребрести, 2 Ребро, 0.092 Ширина, 0.14 Висина, 41 Номинална Надвор Должина

Континентална ContiTech Поли-V V-Појас, 410J2, Ребрести, 2 Ребро, 0.092 Ширина, 0.14 Висина, 41 Номинална Надвор Должина

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Повеќе V-ребрести профил обезбедува триење и оптоварување предности.На високо-одделение се изведуваше гума.Силна Vytacord затегнувачка член.Топлина, озон, и отпорни на абразија.J дел здружени Поли-V појас има 0.184" вкупна ширина и 0.14" висина, 2 ребра, е изградена од страна на Континентална Conti Tech со Vytacord тензија членови, и е погоден за индустриски апликации каде механички или еколошки злоупотреба е фактор.На појасот има 2 поединечни ребра, секој со 0.092" V-ширина; тие се врзани заедно со ткаенина за да се зголеми флексибилноста и топлина дисипација.Ременот е статична проводници, што тоа е соодветно, во присуство на експлозивни гасови, течности, прашоци и други супстанции каде што можноста за статични искри мора да бидат сведени на минимум.На Поли-V појас е изграден со Vytacord тензија членови, синтетички засилување дека ја зголемува целокупната затегнувачка цврстина и претстава која сама по димензионална стабилност, така што се вози перформанси е повеќе во согласност и предвидливи во текот на животниот век на појас.На Поли-V појас е погоден за мал sheave, компактен дизајн бараат ограничен вибрации.Неговата тежина го прави погоден за висок-брзина дискови со краток центар растојанија.Таа користи помали pulleys од други V-ремени и може да се справи со брзина на ликвидност на 40 : 1. Тоа е отпорен на решавање на каналите на sheave, што се одржува во согласност брзина на ликвидност и единствен излез брзина.Појас целосно се занимаваат со sheave жлебови, воедначување појас на стресот, кој пак ја минимизира појас се протега, што доведува до подолг производ живот.Тоа им овозможува на помали sheaves да се користи, намалување на тежината и зголемување на диск ефикасност.Ременот е поддржан во нафта и абразија-отпорни ткаенини, обезбедување на надолжни флексибилност и странични сила да се приклучи во клубот.Здружени појаси се збирка на индивидуални ремени што пренесува коњски сили на моќта пренос вози како еден појас.Често се користи во навредлив средини како што се земјоделство и производство, тие се изградени да издржат мрсна, нечистотија-исполнет производствени средини и топлината на отворено.Како дел од Континентална Корпорација, на Conti Tech поделба броеви меѓу водечките добавувачи на домаќинот на технички гумени производи и е специјалист за пластични маси технологија.Conti Tech развива, произведува и пазари, високо-технолошки производи и системи за автомобилската и индустриски пазари.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди