.

.

New
Liftex EN194X12PD Бескрајни Про-Edge Полиестер Веб Прашка, 1-Ply, 4 x 12', Жолта

Liftex EN194X12PD Бескрајни Про-Edge Полиестер Веб Прашка, 1-Ply, 4 x 12', Жолта

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

На webbing на двојно-ply конструкција со stuffers, направен од високо-истрајност предиво.Рабовите се состојат од извртени гума-кабелот предиво.На webbing е обоена и импрегнирана со висок квалитет мешавина на различни врзива која подобрување на отпорност на триење.Про-Edge slings се достапни во најлон или полиестер.Про-Edge е различен од повеќето други премиум работ slings во кои работ заштита е структурни – тоа е изградена во прашка.Про-Edge карактеристики работ засилување со извртени гума – кабелот предиво – поради истата причина дека овие предиво се користи во гуми – тие се обезбеди максимална отпорност на абење (сечење и триење).Дополнително, извртување на овие предиво обезбедува подобрена степен на отпорност на сечење и триење во споредба со не-извртени предиво.Подолг живот намалени трошоци по употреба.Повеќето други премиум работ производи се направени со не-извртени предиво и со винил или полимер работ на облоги – премази кои може да се носат надвор со текот на времето и да го оставите на крајниот корисник со едноставна "стандард" работ прашка.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди