.

.

New
Stren Flex EET1-908-15 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка, 1 Ply, 11,800 lbs Вертикална Капацитет, 15' Должина х 8 Ширина, Жолта

Stren Flex EET1-908-15 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка, 1 Ply, 11,800 lbs Вертикална Капацитет, 15'

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурација. 12800 фунти вертикална капацитет.Мерки 15-метри должина од 8-инчи ширина.Stren Flex Тип 4 тешки најлон извртени очите и око веб прашка.Тип 4 окото и окото пресврт slings се идентични со Тип 3 slings освен око на Тип 4 е изопачено да стојат отворени.Окото и Окото пресврт slings се препорачува ако прашка е да се користи во ѓердан hitch.Најлон е најстариот широко се користи за општа намена синтетички веб прашка.Најлон е непроменета со маснотии и масло, а материјал има одлична хемиска отпорност на алдехиди, етри, и силна alkalies.Сепак, најлон slings не се погодни за употреба со киселини и белење агент или на температури од над 194 степени F (90 степени C).Делот од најлон прашка при номинална капацитет е околу 8-10 отсто.Горила-Guard ракави препорачува за ракување со остри рабови, ефективни прашка заштита.Чудовиште работ најлон slings содржат енергија се апсорбира влакна, кои го зголеми намали отпорот и веб заштита.Чудовиште работ slings обезбеди зголемена отпорност на триење се потребни за многу индустриски апликации.Чудовиште работ покажа својата издржливост, и се смета за најдобар производ. 25600 фунти кошница hitch капацитет, 10000 фунти ѓердан hitch капацитет, 12800 фунти вертикална hitch капацитет.Мерки 15-метри должина од 8-инчи ширина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди