.

.

New
Бесплатна Алатка за Полнење EZAUTOWRAP Злато Хром Брусен Алуминиум Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Лист Меур за Слободни 60X120 (5FT X 10FT)

Бесплатна Алатка за Полнење EZAUTOWRAP Злато Хром Брусен Алуминиум Автомобил Винил Заврши Налепница Decal Лист Меур за

DEN 1890.72

Тековен
Во продавницата

Оваа премија автомобилската винил е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е идеален за долгорочна флота и motorsport маркетинг апликации и обезбедува лесен, поекономична алтернатива за да се наслика.Ние обезбедуваме бесплатен squeegee и нож за цел над или поголеми 12"x60" големина.И ние ограничени 1 сет на алатка подарок за секоја купувачот само.Примена : За Да Се Исуши.Лепило : Растворувач-базирани, repositionable, постојан лепило.Life : Оваа винил се очекува лесно да трае 5-7 години на отворено.Во 3.9 mils во дебелина, филмот ќе се водат и да се придржува кон било која форма и дебели доволно дека промена на бојата, стрии и други видливи недостатоци кога завиткување и возење се сведени на минимум.Оваа Винил може да се инсталира користејќи 3 M 94 Буквар и 3 M Работ sealer, овие не се задолжителни, овие производи ќе се промовира адхезија и додадете животот на вашиот винил.На sealer или буквар не ќе го отстрани лепак, деформирајте винил или уништи текстура за разлика од поевтини квалитетни филмови.Отпорен на вода и времето доказ.Флексибилни и Растеглив за конкавна област.Ниска цена за да го промените изгледот на вашите возила.Лесна инсталација со сува примена на метод.Топлина пиштол или домаќинство удар фен за обликување е потребно.Ниско - среден капи само лепило.Лесно да се вклопи во повеќето тесни места или делови (3 M буквар 94 е потребно за да не се лепливи површини, криви, агли).Материјал нема w-о-р-р-на-т-y за исчезнува.Флуоресцентни Неонски бои имаат тенденција да исчезнат побрзо од нормални бои.Исчезнува може да биде намалена со текот на ламиниране, спречување на протегала области, кои ќе исчезнат, дури и побрзо, и засолниште од висок U.a. V. пати во текот на денот.Материјалот е специјално направени за возило екстериер бои површина во добра состојба.Купувачи се земе само одговорност на неуспешни резултат на други употреба.Секогаш се пред-тест винил инсталација на возила.Поради различни монитори/калибрации, бои може да се разликува малку од слики.Филм бои може да се разликува малку од се тркалаат да се тркалаат.За повеќето конзистентност, ве молиме да купите целосната се тркалаат.За најдобар резултат, професионална инсталација е потребно; Купувачите да преземат одговорност за телесно оштетување за време на инсталацијата како што е над греење, со текот на истегнување, расцепен.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди