.

.

New
Gardco VI-ВФ-8203 Zahn Првенство Натопи Вискозност Првенство Број 3 Без Сертификат, 20-80 Секунди Опсег, 150-830 Centistokes Опсег

Gardco VI-ВФ-8203 Zahn Првенство Натопи Вискозност Првенство Број 3 Без Сертификат, 20-80 Секунди Опсег, 150-830 Centistokes

DEN 4392.00

Тековен
Во продавницата

Едноставен и издржливи. 20-80 Секунди Опсег. 15-830 Centistokes Опсег.Прецизност-drilled отвори.Orifice дијаметри прилагоди во фабриката за соодветните резултати со важечките NIST следат Newtonian масла.Gardco Натопи Вискозност Чаши (Zahn Тип) може да се користи насекаде - во продавници, фабрики и лаборатории - за брзо проверка и прилагодување на вискозност на многу различни типови на течности.Секоја чаша има 12-инчен се справи со јамка за да се овозможи на купот да се натопи со рака во течни сад.Во центарот на ова се справи со е прст-прстен за одржување на купот во вертикална положба за време на употреба.Резултатите треба да бидат пријавени во Zahn-Секунди, во одредено температура за одреден првенство.Да конвертирате Zahn-Секунди да centistokes, се однесуваат на ASTM D 4212.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди