.

.

New
Возвишеност Њупорт Rosette Право Раце Knob со Bellagio Лост, Премин - 2.375, Живот Месинг

Возвишеност Њупорт Rosette Право Раце Knob со Bellagio Лост, Премин - 2.375, Живот Месинг

DEN 3321.12

Тековен
Во продавницата

Премиум квалитет од Носталгични Склад.Комплетен сет вклучувајќи Latch 2 3/8 инчи стандард назад во собата.Лесна инсталација, само со шрафцигер.Стандард вратата дебелина опсег е 1-3/8-Инчен да 1-3/4-Инчен.Копчиња е исто така достапно.Опис на производот На севкупното фаворит за векови, Њупорт во животот месинг поставува стандардите во господар на изработка со својата богата, извајани јаже детали.Додадете Bellagio Лост, со своето благодатно криви контура за неспоредлив комбинација.Сите Возвишеност производи се создадени од цврста (не позлатен) кован месинг.Од Производителот На севкупното фаворит за векови, Њупорт во животот месинг поставува стандардите во господар на изработка со својата богата, извајани јаже детали.Додадете Bellagio Лост, со своето благодатно криви контура за неспоредлив комбинација.Сите Возвишеност производи се создадени од цврста (не позлатен) кован месинг. "Кога инсталирање на тубуларна latch со премин или за приватност на функцијата, тоа е многу важно што ќе знаете што вашиот backset мерење е - или 2-3/8 или 2-3/4 инчи. (види табела).На backset е растојанието од работ на вратата на центар од 2-1/8 инчи (54 millimeter) дијаметар понесе дупка.Во САД, постојат две општи backsets за станбени брави на вратите, 2-3/8 или 2-3/4 инчи.Атарот поставува немаат latch и се површината монтирани, затоа backset мерење не е потребен.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди