.

.

New
Мајами Кул Децата LaPlaya Цинк Органски Сонцето се Држиме SPF 30 Деца и Бебе Сончање Не Нано Цинк Оксид Природни Деца Сончање

Мајами Кул Децата LaPlaya Цинк Органски Сонцето се Држиме SPF 30 Деца и Бебе Сончање Не Нано Цинк Оксид Природни Деца Сончање

DEN 191.28

Тековен
Во продавницата

Безбедно за Деца и Бебиња.Paraben Бесплатно, без Суровост, Хемиски Слободни, Направени во САД.Направени од Цинк & Органски Ingridients.Одлично за Чувствителна Кожа, Децата и Бебињата.Најдобра заштита од Сонце Стап и Водоотпорен.Мајами Кул Децата Органски SPF 30 Сончање Стап е сега на располагање на .Овој 100% природни сончање им помага на заштита на деца и бебиња од штетни широк спектар на UVA/UVB зраци.Оваа сончање е одличен избор за секогаш кога ви треба екстра заштита од сонце за чувствителна кожа.Мајами Кул Децата е најдобро органски сончање да се помогне во спречување на изгореници.Оваа органски сончање е најдобрата заштита од сонце ако сакате да се трошат време во вода, бидејќи тоа е отпорен на вода.Поради неговата рака се држи дизајн, оваа сончање брише на лесно.Тоа се прави со највисок квалитет органски ingredients Safe за сите деца и бебиња над 6 месеци.Оваа децата сончање е глутен слободни, paraben слободни, боја на слободни, хемиско-бесплатно, BPA-free и Crulty Бесплатна и нуди широк спектар за заштита.Оваа SPF 30 сончање содржи не-нано цинк кој е природен минерал.Absoultuly без хемикалии кои seep во вашата кожа.Се заштитат вашето семејство од UVA и UVB зраци.Ова е исто така одлична Очила за возрасни.Користење на најдобри можни резултати, ќе се применуваат буквално во сите области на кои се изложени кожата и бришење во темелно, тоа може да се примени кон лицето, усните, носот и ушите.Оваа сончање оди на јасна без остатоци.Додека пливање или потење, ќе се применуваат барем на секој час, или идеално почесто да се зголеми заштита.Состојки : Цинк Оксид (13%), Органско Масло од Авокадо, Органски Восок, Органски Calendula Екстракт од Органски рицинус, Органски Коко Путер, Органски Кокос Нафта, Природен Вкус, Органски Sea Buckthorn Екстракт од Органски Tamanu Масло, Tocopherol Кликнете на Додади во Кошничка копчето за сега и да ја добиете вашата сопствена Органски Кул Децата SPF30 Сончање Стап.Ние нудиме 100% пари гаранција, без прашања праша гаранција на сите наши нега на кожата.Ние сме сигурни дека ова е најдобриот Деца Сонцето Стап =.ОВОЈ ОГЛАС Е ЗА 1 SUNSTICK.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди