.

.

New
Microchip Технологија ДИОДИ ZENER 20V 2W DO214AC, (Пакување од 7500) (SMAJ4747AE3/TR13)

Microchip Технологија ДИОДИ ZENER 20V 2W DO214AC, (Пакување од 7500) (SMAJ4747AE3/TR13)

DEN 597.60

Тековен
Во продавницата

Напон - Zener (Околија) (Vz) : - 20 V. Толеранција : - ±5%.Моќ - Max : - 2 W. Отпорност (Max) (Zzt) : - 22 Ohms.Тековната - Обратна Истекување @ Vr : - 5 @ 15.2 V. Zener Диоди 20 V 2 W ±5% Surface Mount НЕ-214 ACSpecifications : Mfr : - Microchip Technology Series : - -Пакет : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 20 VTolerance : - ±5%Моќ - Max : - 2 WImpedance (Max) (Zzt) : - 22 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 5 @ 15.2 VVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 1.2 V @ 200 m AOperating Температура : - -55°C ~ 150°CMounting Тип : - Површина Mount Package / Случај : - DO-214 AC, SMASupplier Уред Пакет : - DO-214 ACBase Производ Број : - SMAJ4747 Environmental & Извоз Класификации : Ro HS Статус : Ro HS Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди