.

.

New
Harrison Хауард FocalMax Квартал Коњ Вежба Лист Коњ Ќебе Hi-Vis Рефлексивни Врвен Ноќ Безбедност, со Опашка Размавта Коњ Конкуренција Килим

Harrison Хауард FocalMax Квартал Коњ Вежба Лист Коњ Ќебе Hi-Vis Рефлексивни Врвен Ноќ Безбедност, со Опашка Размавта Коњ

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

REVOLUTIONAL БЕЗБЕДНОСТ ТЕХНОЛОГИЈА : Focal Max дизајн пионерите equestrian патот техника со хоризонтална полна големина екстра рефлексивни ленти на двете страни, изработка на сигурни дека коњот е лесно да се види со претстојните сообраќај, нудејќи додаде безбедност за возење во потемна околината. 270° ВИДЛИВОСТ : Рефлексивни Hi-vis ленти дизајн на опашката размавта дава широк агол на видливост, додавање на дополнителна безбедност за заден крај област, особено корисни ако имате темен коњ.МУЛТИ-ФУНКЦИЈА НАДВОРЕШНИОТ : Трајни, водоотпорен, и дише надворешниот материјал поддржува времето-доказ отворено за обука на целата година. (Забелешка : Не се Погодни да се Користи Како Мантил).ПРЕСТОЈ-СТАВИ НАДЕЖ : Високо-wicking и изолација руно поставата се обезбеди лист останува во место, додека на коњ ужива во пријатната топлина предвидено од страна на вежба лист.БЕЗБЕДНА ПРИЛОГ : Лесно и безбедно се придава на дебелина ремени со допир и затворање ремени.На филе string на опашката размавта го задржува извршувањето лист од летаат нагоре за време на windy дена.Focal Max дизајн пионерите equestrian патот техника со хоризонтална полна големина екстра рефлексивни ленти на двете страни.Harrison Хауард Focal Max квартал лист комбинира водоотпорен, дише и издржливи надворешниот со екстра мека обвивка со цел да се спречи лизгање додека обезбедува висок wicking својства, телесната температура се сочувани за голема вежба, дише за да се избегне влага градење.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди