.

.

New
САД Запечатување ABS Пластика Лист - 3/4 Дебела x 36 Широк x 36 Долго

САД Запечатување ABS Пластика Лист - 3/4 Дебела x 36 Широк x 36 Долго

DEN 6458.88

Тековен
Во продавницата

Облик : Лист; Материјал : ABS; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3/4"; Толеранција На Дебелината : (-0" - +0.057"); Ширина : 36"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 36"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Беж; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 6,200 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Добра; Влијание Сила : 5.6 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Добро.Коефициент на Fricton : 0.5; Триење Оценка : Slippery; Апсорпција на Вода : 0.004; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните; Цврстина : Rockwell R105. Густина : 0.038 кг / cu.во.; Температурата Опсег : -40° до 190° С; Спецификации се Сретна : УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.ABS има одлично влијание сила да го издржат удари и шокови.Тоа е исто така лесно да се thermoform.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 3/4"; Толеранција На Дебелината : (-0" - +0.057"); Ширина : 36"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 36"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Беж; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 6,200 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Добра; Влијание Сила : 5.6 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Добро.Коефициент на Fricton : 0.5; Триење Оценка : Slippery; Апсорпција на Вода : 0.004; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните; Цврстина : Rockwell R105. Густина : 0.038 кг / cu.во.; Температурата Опсег : -40° до 190° С; Спецификации се Сретна : УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди