.

.

New
Xiaoai Сет од 6 Жените Јога Спорт Headband, Лесни Не се Лизга Wicking Еластична Спортски Headband за Трчање, Фитнес, Тенис Мажите и Жените Унисекс (05-6 Pack)

Xiaoai Сет од 6 Жените Јога Спорт Headband, Лесни Не се Лизга Wicking Еластична Спортски Headband за Трчање, Фитнес, Тенис

DEN 215.52

Тековен
Во продавницата

На headbands се направени од полиестер и spandex, дише, мека, квалитет и функционални.Тоа е од голема еластичност дека тоа одговара на повеќето луѓе е глави.На headband може да се мијат без никакви грижи на намалување или губење тоа е боја. 6 Различни, различни бои ,Изберете оној кој одговара најдобро со вашата облека и да го подобрат вашиот стил веднаш.идеална за работа надвор, трчање, јога, вежби & фитнес, кошарка, фудбал, тенис, косење.Изведба : Тоа не може да се користи само како спортски headband или sweatband кога правите вежби за мажите и жените, но исто така може да биде стилски headband за жени кога со шминка или за перење лицето да се задржи на косата од лицето.Додека измислица обезбедува поддршка одговара за целиот ден удобност.Влага-wicking својства помогне да се подготви пот далеку па бенд останува во светлината и вашиот челото останува суво.Пошироката сила област на вашата косата, поголема пот апсорпција, вие повеќе не се загрижени за вашата коса неуредна на главата и лицето, и вашиот потење случува долу вашето лице, како и.Дека headband е идеално за јога, работи, работи надвор, пилатес или само создавање на нови лесно коса стил.Сопствени дизајниран технологија ќе се стави многу малку притисок врз вашата глава, сите, додека одржување на headband безбедно место.Заборави за вашите стари, тесни и здодевни headband дека само ќе предизвика нелагодност во минатото.Пакетот Вклучува : 6 Pack Headbands.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди