.

.

New
JUANWE 5 Pack 32GB Мемориската Картичка Мемориската Картичка 32GB ТФ-Картичка Висока-Брзина Картичка за паметен Телефон/Bluetooth Звучници/Таблет компјутер/PC/Камера (5 Pack)

JUANWE 5 Pack 32GB Мемориската Картичка Мемориската Картичка 32GB ТФ-Картичка Висока-Брзина Картичка за паметен Телефон/Bluetooth

DEN 203.28

Тековен
Во продавницата

【Широко се Користи】32 GB мемориска картичка е совршен за Android паметни телефони, дигитални камери, цртичка камери, беспилотни летала, итн; Тоа може да го користите за да ги зачувувате или резервна копија на високо-res фотографии, видеа, документи, музика и многу повеќе.Флеш мемориска картичка проширува вашиот уред капацитет и ви овозможува снимање на секое срце-запирање моментот на вашиот авантури. 【Многу издржливи】 Оваа мемориската картичка е водоотпорен, shockproof, температура доказ, и да се Х-ЗРАЦИ доказ, да ги задржи вашите податоци се безбедни од вода, екстремни температури, и други тешки услови. 【Снимање на Full HD】Оваа ТФ-картичка карактеристики снимање на Full HD видео и зачувување на повеќе високо-квалитетни photos.By стандардно, на 32 G ТФ-картичка е форматирана како ex FAT. 【Брз трансфер брзина】Прочитајте Брзина до 70 MB/s, ви овозможува да пренесувате фотографии и видеа на вашиот уреди без долго да чекаат. (Перформанси може да се разликуваат врз основа на домаќинот уред, интерфејс, услови за користење, како и други фактори.). 【Она што Ќе Добиете за】 5*32 GB мемориската картичка, и пријателски услуги на клиентите.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања во врска со голема брзина и флеш диск.Производ Features1.Вода-отпорни, анти-магнетни shockproof, висока или ниска температура отпорни;2. Таа Донесува Брзина Класа UHS-I(U1) ;3.На ТФ-картичка користи за да се прошири капацитетот за мобилен телефон и таблет и др.; 4.Со картичката адаптерот на мемориската картичка може да се користи како полна големина картичка, и на компатибилни уреди со кој или ТФ-картичка слот.Спецификација Standard Storage Капацитет : 32 GTransfer Брзина : 70 MB/s(читање); 10-20 MB/s(пишување)Работен Напон : 2.7-3.3 V Работна Температура : -25℃ 85℃Температура на Чување : -40℃ 85℃Warranty1-година warranty Package5*32 G ТФ-картичка.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди