.

.

New
Leica V-ЛУКС (Typ 114) Дигитална Камера Комплетен Пакет

Leica V-ЛУКС (Typ 114) Дигитална Камера Комплетен Пакет

DEN 780.00

Тековен
Во продавницата

1 x Leica V-ЛУКС (Typ 114) Дигитална Камера 1 x 64 GB SDXC Висока Брзина на Мемориската Картичка 1 62mm x 3 Парче Филтер за Полнење 1 x Леќа Пенкало 1 x USB Читач на картички 1 x Леќа Комплет за Чистење 1 x Мемориската Картичка Паричник 1 x LCD Екран Заштитници 1 x Микрофибер Крпа. 20 MP 1" MOS Сензор DC Vario-Elmarit f/2.8-4.0 Леќа. 25-400mm Противвредност, 16x Оптички Зум 3" 920k-Dot Rotatable LCD Екран. 0.39" OLED 2,360 к-Точка EVF UHD 4 K 3840x2160. Слика Шатл Апликација за Паметни Уреди До 50fps со Електронски Блендата.На Leica V-ЛУКС (Typ 114) Дигитална Камера е напредна точка-и-пука дигитална камера со форма фактор на dslr фото.Тоа има 20 MP, 1" MOS сензор, а 16x зум објектив, и UHD 4 K видео способност.Вграден-во, DC Vario-Elmarit, 9.1-146mm f/2.8-4.0 ASPH леќа има еквивалентно 35mm фокусна должина на 25-400mm.Оптичка Стабилизација на Сликата помага да се минимизира појавата на камерата се тресат, што резултира во поостри слики, и 4x дигитален зум и 32x интелигентни зум обезбеди леќа со проширена фокусна опсег.Умерено брзо бленда, во комбинација со мајчин опсег на осетливост од ISO 120-12500 им овозможи на објективот да се изврши во ситуации со слаба светлина.V-ЛУКС доловува висок квалитет на MP4 видео датотеките во резолуции до 3840 x 2160 UHD 4 K, и вграден микрофон може да снима стерео аудио додека снимате видео.3", 920k-dot, rotatable, LCD екран на камерата им овозможува на фотографија преглед и мени за навигација, и 0.39", OLED, 2,360 к-dot, електронски визир овозможува точен состав.Вграден Wi-Fi и NFC се овозможи размена на инстант споделување на слики и далечински управувач преку Сликата Шатл Стан.Пакет Предмети Вклучуваат : Leica V-ЛУКС (Typ 114) Дигитален Camera Battery Battery Charger USB Cable Neck Strap Lens Cap Lens Hood Hot Чевли Cover64 GB UHS-I SDXC Мемориска Картичка (Класа 10)62mm 3 Парче Филтер Комплет Вклучува : UV, Флуоресцентни, Polarizer Lens Пенкало Cleaner USB Картичка Reader5 Парче Чистење на Леќите Kit Memory Картичка Wallet LCD Екран Protectors Microfiber Крпа.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди