.

.

New
Baoblaze Мини Место Заварувач 18650 Литиум Батерија USB Брзо Полнење Батерија 5000mAh Рачни DIY Заварување Опрема за Заварување Никел Лента

Baoblaze Мини Место Заварувач 18650 Литиум Батерија USB Брзо Полнење Батерија 5000mAh Рачни DIY Заварување Опрема за Заварување

DEN 1031.76

Тековен
Во продавницата

6 оценки прилагодливи излезна моќност, точни, заварување и постабилна.Ниска потрошувачка на енергија.Заварување заеднички никел-позлатен лим во рок од 0.1 mm-0.15 мм и 0.1 чиста никел лист.Прилагодливи Мини место заварување алатка, лесна за користење, функционирање на повеќе флексибилни.Електричен капацитет : 5300m Ah, со полнење преку USB интерфејс, 4 часа за целосно полнење под 5 V 1А текст.Компактен и пренослив големина дизајн, многу е лесно да се носат.Опис : - 6 оценки прилагодливи излезна моќност, точни, заварување и постабилна. - Ниска потрошувачка на енергија.Заварување заеднички никел-позлатен лим во рок од 0.1 mm-0.15 мм и 0.1 чиста никел лист. - Прилагодлив Мини место заварување алатка, лесна за користење, функционирање на повеќе флексибилни. - Електричен капацитет : 5300m Ah, со полнење преку USB интерфејс, 4 часа за целосно полнење под 5 V 1А текст. - Компактен и пренослив големина дизајн, многу е лесно да се носат.Спецификација : - Батерија : 3.7 V/5.5 АХ - Пулсот на времето : шест брзини прилагодливи задоцнување : 0.8 секунди - Адаптиран апарат : 5 V, струја поголема од 1 ASize Табела : Големина : 150x150x50mm/5.91x5.91x50inch Package Вклучува : 1 Piece Мини Место Welder1 Пар на Топлина Shrinkable Tubes1 Piece Полнење Cable1 Метар (0.1 дебелина) Никел Sheet Note : 1. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.3. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!Имаме долгогодишно искуство во продажба на стока онлајн, ние ќе се фокусира на обезбедување со најдобар производ и услуга на клиентите.

Останатите карактеристики

- Battery:
3.7V/5.5AH
- Pulse time:
six gears adjustable
- delay:
0.8 seconds
- Adapted charger:
5V, current greater than 1A
Size Chart:
Size:
150x150x50mm/5.91x5.91x50inch
Package Includes:
1Piece Mini Spot Welder :
1 Pair of Heat Shrinkable Tubes :
1Piece Charging Cable :
1 Meter (0.1 thickness) Nickel Sheet :
1. Please allow slightly error due to manual measurement. :
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
3. Wish you a wonderful on-line shopping! :
We have many years of experience in selling merchandise online, we are focus on providing best product and service to customers. :
Обновено

Слични понуди