.

.

New
1990 НИ Нане Престиж Доказ Постави Оригинална Владата Пакување со Сребро Eisenhower Долар Доказ

1990 НИ Нане Престиж Доказ Постави Оригинална Владата Пакување со Сребро Eisenhower Долар Доказ

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

1990 НИ Нане Престиж Доказ Сет.Целосна Оригинална НИ Нане пакување, вклучувајќи и Сертификат за Автентичност.Содржи 6 монети во прекрасен доказ состојба, прикажана во приказ на книгата.На комеморативна монета е погоден во 90% сребро.Убава сет, рака бере за квалитетот и око за жалба.Не тонирање, убава светла бела Eisenhower Сребрена долар.Сад Нане Престиж Доказ Групи се состојат од некои од rarest и повеќето highly sought after доказ поставува во историјата на U. С. Нане.1984 година Престиж Доказ Сет содржи 6 монети.Прво се продаваат во 1983 година, Престижот Групи се состојат од доказ верзија монети од пет U. S. циркулацијата на монети, заедно со commemoratives од годината на издавање.Како тие се направени специјално за собирачи, Престиж Групи се високо ценети за својата убавина и реткост.Секој Престиж Поставите доаѓа со сертификат за автентичност и се спакувани во еден прекрасен држачот.Оваа прекрасна албумот се отвора како книга да handsomely се прикажат око-фаќање на привлечност на секоја паричка.Оваа група вклучува : * (1) Линколн проценти * (1) Џеферсон никел * (1) Рузвелт пара * (1) Вашингтон квартал * (1) Кенеди половина долар * (1) 1990 Eisenhower Сребрена Долар удри во 90% сребро.Сите монети се погоди во Сан Франциско Нане.Спомен-сребрен долар покажува два профили на Eisenhower.Задната профил свртена кон лево покажува него, со неговиот воен чин на пет-ѕвезда воопшто.Најсилниот профил соочуваат со право покажува него како што тој бил како 34-та Претседател.Заедно горниот раб, натписот се вели дека, "EISENHOWER СТОГОДИШНИНА." "СЛОБОДАТА" и "ВО БОГ НИЕ веруваме" е напишана преку монета, и "1890 - 1990" што следува долниот дел на рамката.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди